AR GALIU PREKIAUTI POPIERINĖMIS KNYGOMIS ES ŠALYSE BE AUTORIAUS AR LEIDĖJO SUTIKIMO?

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-06-17
Norėčiau atidaryti knygų ir biuro reikmenų elektroninę parduotuvę ES šalyje. Ar be verslo liudijimo reikalinga dar kokia nors papildoma licencija, ar reikalingas knygos autoriaus ar leidyklos sutikimas?
Knygų asortimentą sudarys tik popierinės knygos, žurnalai, atlasai ir kt.
Lietuvoje prekybai knygomis licencija nėra reikalinga.
Jeigu prekiausite naujomis (neskaitytomis) knygomis, greičiausiai jas pirksite tiesiai iš leidyklų arba oficialių platintojų.

Taip pat, jeigu prekiausite knygomis, kurios su teisių turėtojo (autoriaus/leidyklos) sutikimu teisėtai buvo išleistos į Europos ekonominės erdvės (EEE) rinką, atskiras sutikimas nebus reikalingas. Autorių teisių apsaugoje yra taikoma autorių teisių išnaudojimo (pasibaigimo) taisyklė, pagal kurią autoriui ar jo teisių perėmėjui, kuris pardavė ar kitu būdu perdavė nuosavybėn EEE valstybių teritorijoje kūrinio originalą ar jo kopijas, EEE valstybių teritorijoje nustoja galioti išimtinė teisė platinti teisėtai apyvartoje esantį kūrinį ar jo kopijas.
Tuo tarpu jeigu knygas pirktumėte už EEE ribų, reikėtų gauti teisių turėtojų sutikimą.

Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai