FIZINIO ASMENS VARDO BEI PAVARDĖS NAUDOJIMAS

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-08-23
Mes su draugais per Haker Games: Vilnius renginį sukūrėme kompiuterinį žaidimą apie anksčiau įvykusį incidentą su nusikaltėliu bei automatiniu ginklu. Klausimas yra toks: Ar galima naudoti jo, iš interneto (google) paimtą nuotrauką/veidą, jo vardą bei pavardę ir naudoti žaidime, kuri yra kaip ir parodija? Jei vis del to reikėtų sutikimo, ar galėtų tas asmuo duoti sutikimą sėdėdamas laisvės atemimo įstaigoje?
Dėl teisės į atvaizdą

Pagal bendrą taisyklę, fizinio asmens nuotrauka (jos dalis), portretas ar kitoks atvaizdas gali būti atgaminami, parduodami, demonstruojami, spausdinami tik jo sutikimu. Tam tikrais atvejais ši taisyklė taikoma siauriau, pavyzdžiui, jeigu subjektas yra viešas asmuo arba atvaizdas naudojamas dėl viešo intereso. Tačiau reikėtų atidžiai vertinti konkrečią situaciją. Vien faktas, kad asmuo yra nuteistas už nusikaltimo padarymą ir atlieka bausmę, nepanaikina jo teisės į atvaizdą.

Dėl nuotraukos naudojimo

Taip pat jūsų naudojama asmens nuotrauka „iš interneto“ yra tos nuotraukos autoriaus (fotografo) autorių teisių objektas. Jos naudojimas kompiuteriniame žaidime be autoriaus (ar kito teisių turėtojo) sutikimo šias teises pažeidžia.

Dėl sutikimo gavimo

Asmuo, esantis įkalinimo įstaigoje, gali išduoti sutikimą.

Dėl kitų teisių

Kuriant tokį žaidimą, reikėtų atsargiai įvertinti visas aplinkybes, atvaizdo, vardo ir pavardės panaudojimo būtinumą ir proporcingumą, ar nebus pažeista asmens garbė ir orumas, kitos teisės.
Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai