DĖL AUTORIŲ TEISIŲ

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-09-25
Įsigyjant prekes ne iš prekių gamintojų, bet iš trečiųjų asmenų (kaip antai, iš prekių sandėlių), yra rizika, kad šios prekės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės subjektų teises, pavyzdžiui teisę į prekių ženklą, dizainą ir pan. Žinau, kad reiktų gauti prekių tiekėjo (pardavėjo) patvirtinimą raštu, kad parduodamos prekės yra pagamintos teisėtai ir kad konkretaus prekės ženklo ir (ar) dizaino naudojimas nepažeidžia kitų subjektų teisių ar teisėtų interesų. Kas rašte turi būti parašyta - tiesiog visa tai, kas aukščiau išvardinta?
Pardavėjo patvirtinimo, kad prekės pagamintos teisėtai ir nepažeidžiant trečiųjų asmenų teisių ar teisėtų interesų, įtraukimas į sutartį yra viena iš riziką mažinančių priemonių. Rekomenduočiau, kad tokia nuostata būtų išdėstyta ne vienašališkame pardavėjo rašte, o dvišalėje sutartyje, kuri keičiama šalių susitarimu, kartu numatant ir pardavėjo atsakomybę.

Tačiau svarbu paminėti, kad toks patvirtinimas nepanaikins pirkėjo rizikos. Pirma, administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė kiltų pirmiausia jam. Antra, nors pagal sutarties nuostatas pardavėjas ir turėtų pareigą atlyginti patirtus finansinius nuostolius, praktikoje šią pareigą gali būti sunku įgyvendinti (pavyzdžiui, pardavėjas neturės pakankamai turto arba bus bankrutavęs).

Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką. Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai