NORIU PRADĖTI PREKYBĄ ŽYMIAIS PREKIŲ ŽENKLAIS

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-06-12
Noriu pradėti prekybą Lietuvoje žymiais prekių ženklais (tarkime Gillette) juos importuodamas ne iš EU šalies, produktai pagaminti EU valstybėse, bet skirti prekybai ne EU šaliai (CE ženkliukas yra), ar nėra kokių teisinių „brando" intelektinės apsaugos taisyklių, ar importo apribojimo ir ar nereiks juos iš naujo sertifikuoti pagal EU standartus?
Prekių ženklų teisinėje apsaugoje yra taikoma ženklo savininko teisių pasibaigimo taisyklė, pagal kurią ženklo savininkas negali uždrausti kitiems asmenims žymėti ženklu prekes, kurios jo paties sutikimu yra pažymėtos ir išleistos į Europos Bendrijos rinką. Pavyzdžiui, Gillette išleidus į Vokietijos rinką produktus, Lietuvos subjektas juos gali perparduoti Lietuvoje ir taip nepažeis ženklo savininko teisių.

Tačiau aprašomoje situacijoje kalbama apie taip vadinamą paralelinį importą (angl. parallel import) arba pilkas prekes (angl. grey products). Yra įvairių nuomonių dėl tokios prekybos teisėtumo ir kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti atskirai. Tačiau kaip bendra taisyklė, kadangi prekės buvo išleistos į rinką už ES ribų, minėta ženklo savininko teisių pasibaigimo taisyklė greičiausiai nebus taikoma ir ženklo savininkas galės ginčyti tokią prekybą.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai