KAIP PARDUODANT INTERNETINĮ PROJEKTĄ APSAUGOTI SVARBIĄ INFORMACIJĄ?

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-11-29
Prieš parduodant internetinį projektą pirkėjas reikalauja įvairios detalios informacijos apie projekto veikimą, principus, lankytojų srautus, uždarbio šaltinius ir pan. Tačiau gavęs tokią informaciją, be jokio pagrindimo, atsisako pirkti. O po kurio laiko jis, ar susiję asmenys, sukuria panašų projektą, arba panaudoja savo panašių projektų plėtrai. Kaip turi vykti internetinio projekto pardavimas, kad apsaugoti jautrią informaciją ir įrodyti projekto vertę?
Kai kuriems internetinio projekto elementams (pavyzdžiui, svetainei, dizainui, programinei įrangai) taikoma autorių teisių apsauga ir nuo pat pradžių būtina sudaryti reikiamas sutartis bei užsitikrinti, kad autorių teisės į šiuos objektus priklausytų jums.

Visa kita informacija (apie projekto veikimą, principus, kainodarą ir t.t.) turėtų būti saugoma kaip konfidenciali. Prieš perduodant bet kokią informaciją potencialiam pirkėjui, patartina sudaryti rašytinį susitarimą, ketinimų protokolą ar konfidencialumo sutartį. Joje svarbu apibrėžti konfidencialios informacijos apimtį (kas bus laikoma konfidencialia informacija), atsakomybę už konfidencialumo pažeidimus. Ketinimų protokolas ar kitas dokumentas taip pat gali numatyti ir nekonkuravimo, išimtinumo pareigas bei atsakomybę už šių pareigų pažeidimą.

Jeigu konfidencialios informacijos apimtis nėra aiškiai apibrėžta, perduodant konfidencialią informaciją būtina įvardinti, kad ji yra tokia. Tai galima padaryti el.laiške, jeigu informacija siunčiama, ar prie dokumentų pridedant konfidencialumo žymas.

Net ir tais atvejais, kai joks rašytinis dokumentas nėra sudarytas, taikomi teisės aktų reikalavimai dėl sąžiningų ikisutartinių santykių. Tačiau siekiant apsisaugoti, geriau nepasikliauti tikėjimu, kad jūsų informacija privalo išlikti konfidenciali pagal nutylėjimą, o imtis atitinkamų veiksmų: sudaryti reikiamus dokumentus, pažymėti informaciją ir pan.

Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai