BENDROS PARDUOTUVĖS ATIDARYMAS SKIRTINGŲ ASMENŲ - KAIP?

Teisė Atsakė: Laura Matuizaitė 2016-10-18
Turiu individualią veiklą (internetinė parduotuvė) prekyba papuošalais ir moteriškais drabužiais. Draugę domina prekyba vaikiškomis prekėmis. Ar galime nuomotis bendras patalpas kaip dvi skirtingos pardavėjos ir naudoti du skirtingus kasos aparatus? Ar turime steigti bendrą verslą? Nuo ko pradėti? Nes aš prekių turiu nemažai, o draugė dar nieko neturi.
Laura Matuizaitė
Advokatų kontora „Sorainen“ teisininko padėjėja
Pagal bendrąsias civilinio kodekso normas, reguliuojančias nuomos sutartį – nuomotojas įsipareigoja suteikti nuomininkui patalpas laikinai valdyti ir naudotis už sutartą užmokestį, o nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį. Taigi ketinant nuomotis patalpas bendros parduotuvės atidarymui yra galimi keli patalpos nuomos variantai:

1. Nuoma, kai abu fiziniai asmenys vykdo individualią veiklą
a) išsinuomoti patalpas gali tiek vienas iš asmenų, kuris vykdo individualią veiklą, tiek ir abu asmenys gali sudaryti nuomos sutartį kartu su nuomotoju;
b) nuomojantis patalpas vienam asmeniui, nuomininkas turi teisę subnuomoti išsinuomotas patalpas kitam asmeniui gavęs rašytinį nuomotojo sutikimą, jeigu ko kita nenustato sutartis. Subnuomos sutarties terminas negali būti ilgesnis už nuomos terminą.
Vykdant veiklą pagal individualią veiklą, atitinkančią Lietuvos įstatymus, atskirais kasos aparatais turėtų naudotis abu ūkio subjektai, įrengus juos pagal nustatytus reikalavimus kasos aparatams pritaikytose vietose.

2. Nuoma, kai steigiamas bendras verslas
Jeigu pasirinktumėte steigti bendrą verslą ir kurti juridinį asmenį, tokiu atveju patalpas galėtų nuomotis juridinis asmuo.
Vykdant veiklą per juridinio asmens formą, kasos aparatas būtų skirtas juridiniam asmeniui kaip atskiram ūkio subjektui.
Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros „Sorainen“ ar jos teisininko teisine konsultacija.

Klausimai
© 2011 - 2015 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai