NUOMOJU PATALPAS GROŽIO SALONO VEIKLAI KARTU SU SAVO BENDRAMINTE. ABI DIRBAME PAGAL VERSLO LIUDIJIMUS.

Teisė Atsakė: Živilė Baušienė 2016-10-10
Ar galime kažkaip užregistruoti mūsų sugalvotą salono pavadinimą kaip fizinis asmuo? Reklamos neplanuojame kabinti iš lauko pusės, o norėtume, kad tai būtų pavadinimas užklijuotas ant vitrininių langų arba iš salono vidaus.
Živilė Baušienė
VšĮ Versli Lietuva Projektų vadovė

Jums reikės kreiptis į savivaldybės, kurioje vykdote veiklą, administraciją dėl leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimo. Leidimas įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje suteikia teisę reklamos skleidėjui (fiziniam ar juridiniam asmeniui) įrengti ir skleisti išorinę reklamą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymu, „Išorinė reklama – reklama, kurios pateikimo priemonės yra ne patalpose. Šioms pateikimo priemonėms priskiriamos įvairios specialios (stendai, skydai, stulpai, vitrinos, iškabos ir pan.) ir pritaikytos (pastatų sienos, stogai, laikinieji statiniai, transporto priemonės, oro balionai ir pan.) reklamos pateikimo priemonės.“

Nepaisant to, kad norite užklijuoti grožio salono pavadinimą ant vitrininių langų iš salono vidaus, Jums vis tiek reikės gauti leidimą dėl išorinės reklamos įrengimo. Išimtis galėtų būti padaryta tik tuo atveju, jei reklama būtų įskaitoma tik iš salono vidaus. Tačiau jei klijuosite iš salono vidaus, o bus įskaitoma stovint iš išorės, tokiu atveju, tai yra traktuojama, kaip išorinė reklama ir leidimas vis tiek bus reikalingas.

Išsamesnę informaciją apie leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimą, terminus ir mokesčius rasite portale www.verslovartai.lt 

Atsakydami į Jūsų klausimą dėl pavadinimo registravimo, informuojame, kad Valstybės įmonėje „Registrų centre“ yra registruojami įstaigų ir kitų juridinių asmenų pavadinimai. Jūsų atveju, tai bus ne įmonės, o  tik grožio salono pavadinimas, kurį įregistruoti nėra prievolės. Jei pageidaujate, galite salono pavadinimą registruoti kaip prekinį ženklą, tačiau reikia gerai pagalvoti ar verta. Svarbu paminėti, jog tam, kad ženklas būtų įregistruotas ir saugomas, jis turi atitikti jam keliamus reikalavimus. Ženklo atitikimą absoliutiems reikalavimams tikrina Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras (toliau – Patentų biuras). Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį, kad kuriant prekių ženklą svarbu įvertinti, ar nėra rinkoje ankstesnių tokių pačių ar panašių prekių ženklų. Paiešką galima atlikti konkrečiose prekių ženklų duomenų bazėse, kurios dažniausiai yra viešos ir nemokamos. Išsamesnę informaciją apie prekių ženklų registravimą galite rasti Patentų biuro portale.

Klausimai
© 2011 - 2015 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai