PREKĖS ŽENKLO PATENTAVIMAS IR ĮMONĖS KŪRIMAS

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 0000-00-00
Sveiki,
planuojame startuoti su nauju internetiniu projektu, tačiau jau pačioje pradžioje susidūrėme su neaiškumais, kaip apsaugoti savo prekės ženklą (PŽ). Visų pirma paminėsiu, kad užsiregistravom laisvą internetinį adresą, kuris turėjo atitikti ir PŽ, bei, kaip planavom, įmonės pavadinimą, tačiau čia ir susidūrėm su painiava. Pasirodo, kad kažkur Vokietijoj toks PŽ yra jau patentuotas ir dėl to Registrų centras atmetė mūsų prašymą dėl laikino įmonės pavadinimo įtraukimo į JAR. Visa tai sumaišė mums kortas ir dėl PŽ, kuriame taip pat figūruoja tas pavadinimas, registruotas Vokietijoje. Taigi, pagrindinis klausimas būtų toks, ar galima naudoti nacionaliniu lygmeniu ženklą, kuris registruotas/patentuotas užsienyje ir tikėtis nesulaukti ieškinio bei steigti įmonę su visiškai skirtingu nuo PŽ pavadinimu, ar vis dėlto ieškoti įmonės pavadinimo/PŽ, kurie būtų unikalūs visoj EU?
Pagal šiame klausime pateiktą informaciją, spėčiau, kad minėtas prekių ženklas registruotas ne Vokietijoje, o kaip ES prekių ženklas (galbūt jo savininkas – Vokietijos bendrovė ar asmuo). Vien tai, kad egzistuoja toks pats ar panašus prekių ženklas kitoje teritorijoje (Vokietijoje) neužkerta kelio Lietuvoje registruoti juridinio asmens pavadinimo ar prekių ženklo. Tačiau jeigu toks pats prekių ženklas yra registruotas kaip ES prekių ženklas, jo teisinė apsauga galioja visoje ES, įskaitant Lietuvą, ir registruoti juridinio asmens pavadinimo Lietuvoje nepavyks, o registruojamą prekių ženklą ankstesnio ženklo savininkas galėtų protestuoti ar nuginčyti.

Kalbant apie prekių ženklus, yra svarbu žinoti, kad jų apsauga galioja teritoriniu principu (kaip jau minėta) ir toms prekių ir paslaugų klasėms, kurioms jie yra registruoti (išskyrus tam tikras išimtis dėl visuotinai žinomų ženklų, kurių apsauga galima ir jeigu jie nėra registruoti konkrečiai klasei). Pavyzdžiui, prekės ženklas „Dove“ žinomas kaip kūno priežiūros priemonių prekės ženklas, tačiau egzistuoja ir šokoladas „Dove“, kurio prekės ženklas priklauso visai kitai bendrovei. Kitaip tariant, prekių ženklų pavadinimai ar atskiri elementai gali būti vienodi ar panašūs, tačiau jeigu jie yra registruoti skirtingose klasėse (kaip minimu atveju kosmetika ir maisto produktai), jie rinkoje gali egzistuoti ir neklaidinti vartotojų dėl jų nuosavybės teisės.

Prieš registruojant prekių ženklą, būtina nuspręsti, kokioje teritorijoje ir kokių prekių ar paslaugų atžvilgiu apsauga reikalinga, atlikti reikiamas paieškas bei atlikti kitus namų darbus.
Taip pat reikėtų paminėti, kad prekių ženklas, juridinio asmens pavadinimas ir domenas nebūtinai turi sutapti.

Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai