NORIU PREKIAUTI VAIKIŠKAIS RŪBAIS SU ANIMACINIŲ HEROJŲ ATVAIZDAIS

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 0000-00-00
Prekiauju vaikiškais rūbais pagal individualios veiklos pažymą. Noriu legaliai prekiauti rūbais su populiarių animacinių herojų atvaizdais, kaip pvz.žmogus-voras, kempiniukas, pakalikai ir pan . Ar tam reikalingas leidimas, licencija ar pan.? Ar galima perparduoti tokius rūbus, įsigijus juos iš licenciją turinčio didmenininko?
Taip, norint naudoti animacinių filmų herojų atvaizdus ant rūbų, būtina gauti licencijas. Tokie herojai gali būti saugomi autorių teisėmis arba kaip registruoti prekių ženklai. Naudodami juos be licencijos, pažeistumėte autorių teisių turėtojo ar prekių ženklo savininko teises ir galėtumėte sulaukti reikalavimo nutraukti neteisėtus veiksmus bei atlyginti nuostolius.

Jeigu rūbus įsigijote iš asmens (didmenininko), turinčio teisę naudoti tokius atvaizdus ir platinti rūbus toje teritorijoje, galite juos perparduoti. Tačiau rekomenduočiau įsitikinti, kad distributorius tokias teises turi, bei į sutartį su juo įtraukti atitinkamas nuostatas (distributoriaus patvirtinimą, atsakomybę, jeigu paaiškėtų priešingai ir jūs dėl to sulauktumėte pretenzijų).

Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai