PRODUKCIJOS IR PREKĖS ŽENKLO KŪRIMAS

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-05-10
Esu studentė valstybės finansuojamoje vietoje, laisvalaikiu užsiimu siuvimu, noriu pardavinėti savo darbus internete ir sukurti savo prekės ženklą. Viskas sukurta pačios, jokių pašalinių įmonių idėjų. Kol kas dirbčiau viena. Produkcija būtų užsakoma pagal kliento poreikius. Kokių reiktų dokumentų/pažymėjimų ilgalaikei perspektyvai (pvz.: iškilus būtinybei oficialiai įdarbinti žmones)? Kaip įteisinti veiklą ir kokie mokesčiai lauktų? Kur kreiptis, jog darbai ir prekės ženklas taptų oficialiai saugomi autorių teisių?
Dėl veiklos formos

Turėtumėte pasirinkti veiklos formą: individuali veikla ar juridinio asmens (mažosios bendrijos, uždarosios akcinės bendrovės, individualios įmonės ar pan.) steigimas. Veiklos formą reikėtų pasirinkti įvertinus ateities planus, numatomas apyvartas ir kt. Šiame atsakyme trumpai viską aptarti būtų neįmanoma. Tačiau internete apie tai galima rasti nemažai informacijos. Rekomenduočiau VšĮ Versli Lietuva svetainę.

Dėl intelektinės nuosavybės apsaugos

Jūsų kurti originalūs gaminiai ar atskiros jų detalės būtų saugomi autorių teisių. Tam nereikalinga jokia registracija. Autorių teisių apsauga galioja nuo pat originalaus kūrinio sukūrimo momento.
Jeigu norėtumėte gaminius ženklinti prekių ženklu, reikėtų įsiregistruoti prekių ženklą, prieš tai atlikus namų darbus.
Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai