NORIU IMPORTUOTI Į LIETUVĄ ITALIJOJE AUGINTAS VYNUOGES

Teisė Atsakė: Živilė Baušienė 2017-08-02
Domintų visa proceso eiga. Vyro šeima augina pardavimui desertines vynuoges. Nuo ko pradėti? Domina visa susijusi informacija.
Živilė Baušienė
VšĮ Versli Lietuva Projektų vadovė
Norint į Lietuva įsivežti vynuoges iš Italijos bei užsiimti jų prekyba, pirmiausia, jums reikia kreiptis į Teritorinę maisto ir veterinarijos tarnybą (toliau – Tarnyba). Jums reikės gauti Tarnybos išduodamą Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – pažymėjimas), kuriame būtų nurodyta veikla – didmeninė prekyba. Pažymėjimas yra išduodamas neterminuotam laikui. Daugiau informacijos apie pažymėjimą, jo išdavimo procedūras rasite Tarnybos portale.

Atsižvelgiant į tai, kad Italija yra Europos Sąjungos šalis, o importu laikoma, kai prekės yra įvežamos iš trečiųjų šalių, jūsų atveju, užteks turėti įvežamų vynuogių atsekamumą patvirtinančius dokumentus, kurių gali pareikalauti pasienio veterinarijos postuose. Kilus įtarimui, pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas gali paimti siuntos mėginį laboratoriniam tyrimui atlikti dėl pesticidų ir teršalų kiekio nustatymo. Taip pat veterinarijos gydytojas atlieka patikrinimą, ar siuntos spaudai, žymos bei kiti ženklai, nurodantys kilmės šalį ir pan., atitinka lydimuosiuose dokumentuose nurodytus faktus. 

Svarbu paminėti, kad prieš kreipiantis į Tarnyba dėl pažymėjimo gavimo, jūs jau turite turėti sandėlį, kuriame laikysite vynuoges, esant reikalui pakuosite, ženklinsite lietuvių k. pagal nustatytus reikalavimus. Rekomenduojame susipažinti, su Lietuvos higienos normoje HN 119:2014 „Maisto produktų ženklinimas“ nustatyta tvarka.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai