KOKIE LEIDIMAI REIKALINGI NORINT PREKIAUTI DRABUŽIAIS INTERNETU?

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2019-09-09
Noriu išsiimti individualios veiklos pažymą ir iš internetinės ES šalių parduotuvės siunčiantis drabužius paštu (nedideliais kiekiais) perparduoti juos Lietuvoje, taip pat internetu. Kiek man yra žinoma, užsienio įmonė bendradarbiauja su įvairiais vietos siuvėjais/gamintojais ir savo parduotuvėje parduoda jų pasiutus drabužius. Kokių dokumentų reikėtų (nekalbant apie individualios veiklos pažymą), kad galėčiau šiais drabužiais pardavinėti internetu Lietuvoje? Ar reikalingi kokie drabužių kokybės dokumentai, ar leidimas iš ES šalies parduotuvės, kad juos perparduosiu? Drabužius pardavinėčiau nedideliais kiekiais.
Ar turėčiau informuoti parduotuvę iš ES šalies apie tai, jog ketinu perparduoti jų drabužius?
Taip pat, ar galiu be jų leidimo naudoti jų nuotraukas iš jų internetinio puslapio/socialinio tinklo? Ar vis dėlto turėčiau su jais pasirašyti kažkokią bendradarbiavimo sutartį?
Kokie žingsniai turi būti atlikti ir koks turėtų būti jų eiliškumas, kad viską atlikčiau tinkamai ir vėliau neturėčiau teisinių problemų?
Prieš pradedant tokią veiklą, siūlyčiau susisiekti su minimos parduotuvės atstovais, pateikti jiems savo pasiūlymą ir aptarti bendradarbiavimo galimybes. Jeigu šią parduotuvę sudominsite, tikėtina, kad turėsite galimybę pirkti prekes geresnėmis nei mažmeninėmis kainomis, galėsite suderinti teisę naudoti nuotraukas, prekių aprašymus ir kt. ir tokiu būdu užsitikrinsite savo teises.
Kita vertus, jeigu sutarties ir neturėtumėte, intelektinės nuosavybės prasme nepažeisite prekių ženklo savininko ar autoriaus teisių, jeigu prekes įgysite Europos ekonominėje erdvėje iš turinčio teisę jas parduoti asmens ir jas perparduosite Europos ekonominės erdvės rinkoje.
Tačiau nuotraukų, filmuotos medžiagos, prekių aprašymų ar kito turinio iš gamintojo ar kitos parduotuvės svetainės ar socialinių tinklų be sutikimo naudoti negalite. Tai pažeistų nuotraukų ar kito turinio autorių teises.
Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai