NAUJOS DRABUŽIŲ LINIJOS KŪRIMAS

Teisė Atsakė: Giedrė Rimkūnaitė-Manke 2018-11-06
Sveiki, du žmonės norėtų užsiiminėti naujos drabužių linijos kūrimu, be partnerių ir remėjų. Drabužiai būtų siuvami pas siūvėjus ir parduodami interneto puslapyje bei parduotuvėje (nuomojamose patalpose). Norint dirbti dviese, kokią veiklos formą reikėtų pasirinkti? Taip pat domina, kaip reikėtų aspaugoti drabužių prekės ženklą, kad nebūtų galima pasisavinti arba kopijuoti logotipo ir pavadinimo?
Dėl veiklos formos.

Veiklą vykdant dviem partneriams, reikėtų steigti juridinį asmenį (UAB arba MB) arba vykdyti veiklą partnerystės pagrindu, sudarius sutartį (bendradarbiavimo, jungtinės veiklos ar pan.). Renkantis veiklos formą, reikėtų atsižvelgti į ateities planus, numatomas gamybos ir pardavimų apimtis, mokestinius aspektus.

Dėl prekių ženklo apsaugos.

Norint apsaugoti drabužių ženklą, reikėtų įsiregistruoti prekių ženklą. Jeigu veiklą vykdysite tik Lietuvoje, Jums bus reikalingas nacionalinis prekių ženklas, kurį registruoja Valstybinis patentų biuras. Kitais atvejais Jums gali būti reikalingas ES prekių ženklas arba nacionaliniai ženklai keliose užsienio valstybėse. Rekomenduočiau kreiptis į prekių ženklų profesionalą, kuris padės Jums priimti sprendimą, įvertinti ženklo atitiktį bendriems reikalavimams, riziką dėl jo ginčijimo ir tinkamai jį įregistruoti.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai