AR GALIMA PREKIAUTI VOKIETIJOJE SU LIETUVOJE VYKDOMA INDIVIDUALIA VEIKLA?

Teisė Atsakė: Vaida Tamošaitė 2018-10-29
Lietuvoje vykdau individualią veiklą pagal pažymą, esu PVM mokėtojas Lietuvoje. Smulkus šeimos verslas (amatininkai). Noriu dalyvauti Vokietijos Kalėdinėje mugėje. Ar galiu dalyvauti su šia ind. veikla pagal pažymą? Kaip mokamas PVM (Lietuvoje ar Vokietijoje)? Kur galima kreiptis dėl tikslesnės informacijos?
Vaida Tamošaitė
VšĮ Versli Lietuva Regionų koordinatorė
Individualią veiklą vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje įregistravęs asmuo gali ją vykdyti ir kitoje, jei atitinkamos šalies teisės aktai nenumato papildomų reikalavimų (pavyzdžiui, licencijų, leidimų ar pan.) tokio pobūdžio veiklai vykdyti. Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, apmokestinamos Lietuvoje. Tačiau gyventojas turėtų kreiptis į užsienio šalies mokesčių administratorių ir pasidomėti, ar vykdant veiklą konkrečioje ES šalyje (šiuo atveju Vokietijoje) neatsirastų papildomų mokestinių prievolių. Dėl platesnės informacijos apie Vokietijoje taikomus reikalavimus ir mokesčius galite kreiptis į Vokietijos verslo informacinius centrus, kuriuos rasite pasinaudoję nuoroda http://www.bmwi-wegweiser.de/start/?sprache=en#ea.
Dėl pridėtinės vertės mokesčio taikymo tokio pobūdžio sandoriams turėtumėte kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją trumpuoju telefonu 1881, el. paštu vmi@vmi.lt arba pateikdami užklausą per Mano VMI, naudojantis paslauga Paklausimų teikimas.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai