EKOLOGIŠKOS KOSMETIKOS PLATINIMAS

Teisė Atsakė: Diana Grapskytė 2019-08-13
Laba diena, planuoju Lietuvoje pardavinėti ekologišką argano aliejų, kuris bus atvežamas iš Maroko. Prekyba vyks internetu. Aliejus ekologiškas, turi ECOCERT ir USDA sertifikatus. Pakuotes kursime patys, todėl logotipas ir etiketė bus kuriami Lietuvoje. Kokie tokiu atveju yra teisiniai reikalavimai? Kokie dokumentai yra reikalingi?
Diana Grapskytė
VšĮ Versli Lietuva Regionų koordinatorė
Prieš importuojant ar įvežant kosmetikos gaminius į Lietuvą, svarbu atkreipti dėmesį į reikalavimus gaminiui bei jo ženklinimui. Norint užsiimti kosmetikos produktų prekyba, reikėtų pranešti (notifikuoti) apie tokį ketinimą per Europos Sąjungos centrinę kosmetikos gaminių notifikavimo sistemą. Daugiau informacijos apie patį notifikavimą galite rasti Nacionalinio visuomenės centro prie SM portale. Parduodant kosmetikos priemones, būtina tinkamai jas paženklinti. Ženklinimo rekvizitai turi būti gerai matomi, patikimai pritvirtinti, neištrinami ir aiškūs, kad neklaidintų vartotojo. Rekvizitų matmenys turi būti pakankamo dydžio, kad būtų galima lengvai perskaityti ir suprasti informaciją. Lietuvoje parduodami produktai turi būti ženklinami lietuvių kalba. Ženklinant produktus, būtina nurodyti šią informaciją: prekių pavadinimas; gamintojo pavadinimas ar prekės ženklas; kilmės šalis; prekių paskirtis; naudojimo (laikymo) ypatumai; naudojimo taisyklės (tam tikrais atvejais); tekstiniai įspėjimai dėl su preke susijusios rizikos ir atsargumo priemonių jas naudojant (laikant); tinkamumo naudoti terminas; kiti ženklinimo rekvizitai, nustatyti gamintojo deklaruojamame norminiame dokumente. Ženklinant prekes pateikiamos kiekvienos prekės pardavimo ir standartinio vieneto kainos. Taip pat, norint prekiauti bet kokia produkcija, jums reikėtų turėti registruotą įmonę arba individualią veiklą.

Informuojame, kad atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 dalies 12 punktą, norint vykdyti kosmetikos gaminių prekybą, reikalingas leidimas-higienos pasas. Remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. V-757 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 62:2003 „Kosmetikos gaminiai: Bendrieji reikalavimai, Draudžiamos ir ribojamos medžiagos“ reikalavimus (toliau – Higienos norma 62:2003) 4.1 punktu bei pirmu priedu, muilas yra priskirtinas kosmetikos gaminiams. Todėl pagal savo veiklos teritoriją Jūs turėtumėte pateikti paraišką gauti leidimą-higienos pasą. Leidimus-higienos pasus išduoda Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos teritoriniai visuomenės sveikatos centrai.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai