TURIU IDĖJĄ, KAIP JĄ ĮGYVENDINTI?

Verslo pradžia Atsakė: Donatas Smailys 2017-04-24
Turiu galvoje idėją ir ne vieną, tačiau didžiausia problema ir ramybės neduodantis klausimas- kaip ją įgyvendinti neturint lėšų? Pats nemoku nei kurti svetainių, nei aplikacijų, mano idėjos būtent susijusios su tuo. Ar yra tokių investuotojų (startup akceleratorių), kurie investuoja į idėjas? Nes dauguma nori investuoti į kažką jau sukurto, todėl norėčiau gauti šiek tiek informacijos.
Donatas Smailys
KTU „Startup Space” vadovas, lektorius, visuomenininkas
Siūlyčiau pasirinkti vieną iš „ne vienos“ gyvenančios idėjos galvoje ir ją nuoširdžiai išgryninti, gerai susipažinti su rinka į kurią idėja orientuota. Iki tol reikia surinkti daug tikslinės informacijos. Turi būti aišku – kokią problemą idėja sprendžia ir kas yra potencialūs klientai.

Blogos idėjos ir tos, kurios egzistuoja tik minčių pavidalu. Dar blogiau, kad dažniausiai tos idėjos jau būna įgyvendinamos arba kažkada įgyvendintos, gali tik atrodyti unikalios dėl informacijos apie idėjos rinką ir alternatyvas trūkumo. Investicijos į mintis galvoje dažniausiai neateina, investuotojai nori matyti aiškų verslo modelį, kuris sprendžia problemą ir turi didelę augimo tikimybę, dažnai nori matyti prototipą (ar aiškią argumentaciją, kad komanda gerai išmano savo sritį, produktą) ir pirmus uždirbtus Eurus.

Ankstyvos stadijos idėjas siūlyčiau pasitikrinti hakatonuose. Jie vyksta dažnai, čia susirenka žmonės, vieni pristato idėjas, kiti prie jų prisijungia su savo kompetencijomis ir per savaitgalį kuria įvairių idėjų prototipus, galiausiai įvyksta idėjų pristatymai, laimėtojams tenka prizai. Tai nemokama galimybė išmokti, susipažinti, gauti pirmas nuomones apie idėjas. Renginiai būna nemokami ir atviri. Čia galima surasti ar suburti komandą. Dėl informacijos apie hakatonus ar panašius renginius – siūlau sekti (Facebook) struktūras kaip: KTU Startup Space, VGTU LinkMenų fabrikas, Deeper, Bzn Start ir kt. Daugiausiai tikslinės informacijos apie startuolių ekosistemos naujienas ir renginius suteikia Versli Lietuva skyrius Startup Lithuania.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai