TECHNIKOS NUOMA SU INDIVIDUALIA VEIKLA

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2014-11-04
Argalima gauti paskolą verslo pradžiai užsiimnat individualia veikla? Veikla jau pradėta, tačiau trūskta finansų jai plėtoti. Kur galu kreitis?
Finansavimas, lengvatinės paskolos pagal INVEGOS administruojamas priemones, gali būti skiriamos tiek fiziniams asmenims, tiek juridiniams asmenims, nes šios priemonės yra skirtos smulkiajam ir vidutiniam verslui pradėti ar plėsti. Visos priemonės vis dar įgyvendinamos ir finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.
Pradedantiesiems verslininkams, įmonėms iki 1 metų, kuriems užtenka finansavimo iki 86 000 Lt:
Šiuo metu vienos palankiausių sąlygų verslo pradžiai sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų). Paskolos teikiamos tiek apyvartai, tiek investicijoms (pvz., patalpoms pritaikyti, įrangai ar prekėms įsigyti). Gavusieji VSF paskolą gali pasinaudoti INVEGA garantija (iki 80 proc. paskolos sumos), susigrąžinti 95 proc. sumokėtų palūkanų. Taip pat paskelbtas papildomas kvietimas teikti paraiškas ir gauti kompensaciją už dalį darbuotojų darbo užmokesčio (paraiškos pagal priemonę „Subsidijos verslumui skatinti“ priimamos iki 2014 m. gruodžio 1 d.). Susigrąžintas lėšas galima toliau investuoti į įmonės plėtrą, todėl šios priemonės palengvina verslo steigimo etape ir padeda saugiai įsibėgėti.

Dėl šių paskolų reikėtų kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211. Daugiau informacijos http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/ . Kredito unija pradedantiesiems teikia individualias konsultacijas, taip pat organizuoja mokymus. Nuo rudens vėl atnaujinti mokymus pradedantiesiems verslininkams.

Jei domina finansavimas pagal VSF, reikėtų:
- Kreiptis į artimiausią kredito uniją, susitikti ir aptarti verslo planą;
- Jei trūksta užstato, kredito unija kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos.
- Patvirtinus verslo planą, pasirašoma paskolos sutartis;
- Tada galite tiesiogiai kreiptis į INVEGĄ ir teikti paraišką dėl paskolos palūkanų kompensavimo (kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų).

Daugiau informacijos apie INVEGOS siūlomas finansines priemones verslo pradžiai ar plėtrai galima rasti www.invega.lt

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai