DĖL PASKOLOS SUTEIKIMO VERSLUI PRADĖTI

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2015-06-30
Man 25 metai, šiuo metu gyvenu ir dirbu užsienyje, bet norėčiau grįžti į Lietuvą ir pradėti savo verslą, nes sukaupiau tam tikros patirties ir norėčiau ją realizuoti Lietuvoje. Ar galiu pateikti paraišką investicinei paskolai iš kredito unijos gauti, nors dabar dar esu susieta besibaigiančia darbo sutartimi užsienyje, bet jeigu gaučiau paskolai leidimą, tai sutarties nepratęsčiau ir grįžčiau. Ar tokiomis sąlygomis iš viso negaliu pateikti paraiškos paskolai gauti?
Siūlytume kreiptis į atitinkamą kredito įstaigą ir pasidomėti verslo finansavimo galimybėmis bei sąlygomis. Kredito unijoje pagal Verslumo skatinimo priemonę nemokamai konsultuoja ir pataria dėl verslo plano pradedantiesiems verslininkams.

Pradedantiesiems verslininkams, įmonėms iki 1 metų:
Šiuo metu vienos palankiausių sąlygų verslo pradžiai sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų. Dėl lengvatinių paskolų (iki 24 907 tūkst. eurų) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų). Paskolos teikiamos tiek apyvartai, tiek investicijoms (pvz., patalpoms pritaikyti, įrangai ar prekėms įsigyti).

Jei trūksta užstato, kredito unija kartu su jumis kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos ir dar kartą įvertina verslo planą.  Verslininkai, kreipdamiesi į kredito įstaigą/lizingo bendrovę dėl paskolos/lizingo verslui pradėti ar plėsti, dažnai susiduria su bankui nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema. INVEGA padeda išspręsti šią problemą, garantuodama pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos. Likusios negarantuotos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaiga užsitikrina SVV subjekto pasiūlytais užstatais, įsikeisdama už paskolos lėšas įsigyjamą turtą.

Dėl visų finansavimo sąlygų iki š.m. rugsėjo 30 d. reikėtų kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211. Daugiau informacijos http://lku.lt/verslui/finansavimas/

Jei domina finansavimas pagal priemonę Verslumo skatinimas, reikėtų:
-        Kreiptis į artimiausią kredito uniją, susitikti ir aptarti verslo planą;
-        Jei trūksta užstato, kredito unija kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos;
-        Patvirtinus verslo planą, pasirašoma paskolos sutartis;
-        Tada galite asmeniškai kreiptis į INVEGĄ ir teikti paraišką dėl paskolos palūkanų kompensavimo (kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų). Paraiškų laukiame iki 2015 08 31;
 

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai