KAIP GAUTI FINANSINĘ PARAMĄ NAUJAI STEIGIAMIEMS SENELIŲ NAMAMS, KAIMO VIETOVĖJE?

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2015-05-10
Noriu gauti finansinę paramą, naujai steigiamiems senelių namams. Vieną pastatą nuomoju iš savivaldybės, kitoje vietovėje pats valdau asmeninę nuosavybę - 800 kv.m patalpas, tinkamas senelių namų veiklai.
Kur galima kreiptis del paramos?
Ar galima gauti ES parama?
SADM pagal programą "Stacionariųjų socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra"?
Kokios dar yra paramos rūšys,ir kas yra paramos davėjai tokiai veiklai?
Finansavimas, lengvatinės paskolos pagal INVEGOS administruojamas priemones, gali būti skiriamos tiek fiziniams asmenims tik pradedantiems verslą, tiek juridiniams asmenims, nes šios priemonės yra skirtos smulkiajam ir vidutiniam verslui pradėti ar plėsti. INVEGOS administruojamos priemonės yra finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.
Pradedantiesiems verslininkams, įmonėms iki 1 metų:
Šiuo metu vienos palankiausių sąlygų verslo pradžiai sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl lengvatinių paskolų (iki 24 907 tūkst. eurų) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų). Paskolos teikiamos tiek apyvartai, tiek investicijoms (pvz., patalpoms pritaikyti, įrangai ar prekėms įsigyti). Gavusieji VSF paskolą gali pasinaudoti INVEGA garantija (iki 80 proc. paskolos sumos)
Dėl visų finansavimo sąlygų ir užstato poreikio paskolai gauti reikėtų kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211. Daugiau informacijos http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/

Jei domina finansavimas pagal VSF, reikėtų:
- Kreiptis į artimiausią kredito uniją, susitikti ir aptarti verslo planą;
- Jei trūksta užstato, kredito unija kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos.
- Patvirtinus verslo planą, pasirašoma paskolos sutartis;

Jei verslo pradžiai vis dėlto reikėtų didesnių investicijų, rekomenduojame pasidomėti Invegos fondo paskolomis.

Papildomos priemonės (nesusijusi su paskola):
Taip pat gal bus naudinga informacija apie priemonę „Parama pirmajam darbui“. Ši priemonė nėra susijusi su jokiomis lengvatinėmis paskolomis ir gali pasinaudoti bet kuri šalyje veikianti įmonė. Darbdaviams, kurie įdarbino darbinės patirties neturinčius darbuotojus iki 29 metų amžiaus, kompensuojama 23,3 proc. jų apskaičiuoto darbo užmokesčio. Invega paraiškas priimama iki 2015 09 30.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai