PARAMA AUTOMOBILIO PLOVYKLAI

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2015-04-23
Kokia ES parama galima pasinaudoti? Tarkime gauti paramą automobiliu plovyklai?
Finansavimas, lengvatinės paskolos pagal INVEGOS administruojamas priemones, gali būti skiriamos tiek fiziniams asmenims, tiek juridiniams asmenims, nes šios priemonės yra skirtos smulkiajam ir vidutiniam verslui pradėti ar plėsti. Visos priemonės vis dar įgyvendinamos ir finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.

Šiuo metu vienos palankiausių sąlygų verslo pradžiai sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl lengvatinių paskolų (iki 24 907 tūkst. €) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų). Paskolos teikiamos tiek apyvartai, tiek investicijoms (pvz., patalpoms pritaikyti, įrangai įsigyti).

Jei trūksta užstato, kredito įstaiga kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos ir dar kartą įvertina verslo planą.  Kreipdamiesi į kredito įstaigą/lizingo bendrovę dėl paskolos/lizingo verslui pradėti ar plėsti, verslininkai dažnai susiduria su bankui nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema. INVEGA padeda išspręsti šią problemą, garantuodama pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos. Likusios negarantuotos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaiga užsitikrina SVV subjekto pasiūlytais užstatais, įsikeisdama už paskolos lėšas įsigyjamą turtą.

Dėl Verslumo skatinimo fondo paskolų reikėtų kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211.
Daugiau informacijos http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/ . Kredito unija pradedantiesiems teikia individualias konsultacijas, taip pat organizuoja mokymus.

Jei domina finansavimas pagal priemonę Verslumo skatinimas, reikėtų:

-        Kreiptis į artimiausią kredito uniją, susitikti ir aptarti verslo planą.
-        Jei trūksta užstato, kredito unija kartu su jumis kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos ir dar kartą įvertina verslo planą.
-        Patvirtinus verslo planą, pasirašoma paskolos sutartis.

Jei verslo projektui įgyvendinti reikėtų didesnių investicijų, rekomenduojame pasidomėti Invegos fondo galimybėmis.
Daugiau informacijos apie INVEGOS siūlomas finansines priemones verslo pradžiai ar plėtrai galima rasti www.invega.lt

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai