AR GALI NE ŪKININKAS AUGINTI ŠILAUOGES SAVO SODYBOJE?

Finansavimas Atsakė: Vaidas Timinskas 2017-08-30
Galvojame pradėti auginti auginti šilauoges savo 2 ha sodyboje (pradėti nuo 50 arų šilauogių). Nei aš, nei vyras nesame ūkininkai. Ar galime jas auginti siekiant jas parduoti? Jei taip, kokią veiklą turėtumėm registruoti?
Planuojame žiemą įsirengti gręžinį laistymo sistemai. Ar galima kreiptis ir tikėtis paramos laistymo sistemai, sodinukams ir pan?
Nacionalinė mokėjimo agentūra Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorius
Šilauogių auginimas yra priskiriamas žemės ūkio veiklai. Parama žemės ūkio veiklai pradėti vykdyti yra skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Tinkamos finansuoti išlaidos galėtų būti vandens gręžinys, laistymo sistema, sodinukų įsigijimas.
Parama teikiama ūkininkui, kuris jaunesnis kaip 40 metų amžiaus, ir kuris įregistravęs žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu. 2017 m. paraiškos pagal šią priemonę jau buvo renkamos nuo liepos 3 d. iki 31 d. 2018 m. paraiškų teikimo grafikas turėtų būti patvirtintas šių metų pabaigoje – kitų metų pradžioje, jame bus nustatyta, kada ir pagal kokias priemones bus renkamos paraiškos.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai