ŠIAUDINIŲ NAMŲ SKYDŲ GAMYBA

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2016-08-16
Sveiki, noriu pradėti šiaudinių namų skydų gamybos verslą. Kokią paramą būtų galima gauti?
Pirmiausiai reikėtų įsivertinti ir apsiskaičiuoti reikalingo finansavimo dydį. Nuo to priklausytų, kokias finansines priemones galima būtų pasiūlyti.

Šiuo metu įgyvendinamos ir artimiausiu metu planuojamos kelios Invegos finansinės priemonės – Verslumo skatinimas 2014-2020 (VSF2) (planuojama priemonė, dėl paskolų iki 25 000 Eur galima bus kreiptis nuo 2016 m. III ketv. pab.-IV ketv. pradž.) arba „Atviras kreditų fondas“ (AKF). Mažos paskolos iš VSF2 būtent pritaikytos pradedantiems verslą, nes finansavimas bus derinamas ir su konsultacijų verslo pradžios klausimais teikimu.
Lengvatinės paskolos (iki 434 tūkst. €) iš AKF dar teikiamos iki metų pabaigos. Bendradarbiavimo sutartis esame pasirašę ir paskolas teikia Citadele ir Medicinos bankas. Dėl finansavimo sąlygų ir verslo idėjos reikėt kreiptis į šias kredito įstaigas.

Taip pat galima kreiptis į kredito įstaigas dėl finansavimo poreikio verslui ir pasinaudoti galimybe gauti Invegos garantiją. Jei trūksta užstato, kredito įstaiga kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos (verslininkui atskirai kreiptis nereikia), dar kartą įvertinamas verslo planas. Garantija suteikiama kredito įstaigai, kad užtikrintų, jog verslininkas tikrai grąžins paskolą. Garantuojamas pirmos paskolos dalies grąžinimas kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos.
Taip pat pasinaudojus verslo finansavimo priemonėmis ir atitikus numatytas sąlygas, galima kreiptis į Invegą ir susigrąžinti dalį faktiškai sumokėtų palūkanų. Paraišką dėl palūkanų kompensavimo reikėtų pateikti tiesiogiai Invegai.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai