SEZONINIS LABDARINGAS DARBAS ANT RATŲ.

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2017-08-02
Idėja paprasta, darbas šiltuoju metų laiku važinėjant tarkime Palangoje autobusiuku ir prekiaujant sveikais kokteiliais, ledais bei užkandžiais (juice bar). Noriu sužinoti ar įmanoma gauti paramą tokiai veiklai?
Norėčiau, kad 50% uždarbio atitektų skurdžiai gyvenančių vaikų išleidimui į mokymo įstaigas.
Jei šis planas pasisektų, norėčiau, kad kiekvieną sezoną pasitiktume vis su nauja idėja padėti vaikams.
Pagal Jūsų aprašytą verslo idėją Jūs turite galimybę pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pradedančiajam verslui pagal INVEGOS administruojamą finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”. Finansine priemone siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų), teikiant paskolas iki 25 tūkst. eurų ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos yra skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti. 41 kredito unijos konsorciumui, kurios išduoda šias paskolas, atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Norėdami pasinaudoti priemone, turite atitikti visas išvardytas sąlygas, t. y. būti:

- labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą;
- ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 m. (skaičiuojama nuo įmonės įregistravimo datos iki prašymo suteikti paskolą pateikimo dienos);
- pageidaujantys paskolos iki 25 000 Eur;
- veiklą ar dalį veiklos vykdyti Lietuvoje arba ES valstybės narėse.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

1. Norėdami pasinaudoti priemone turite užpildyti verslo plano formą, kurią kartu su paraiška paskolai gauti reikės pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, esančią konsorciume).
2. Jeigu bus reikalinga pagalba pildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
3. Kai turėsite parengtą verslo planą, kreipkitės į kredito uniją, su kuria aptarsite visas finansavimo sąlygas (paskolos terminą, įkeičiamą turtą ir pan.).
4. Jeigu Jums truks užstato, kredito unija galės kreiptis į INVEGĄ dėl individualios garantijos už Jūsų išduotą paskolą.
5. Pasirašysite finansavimo sutartį.
6. Daugiau informacijos apie finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ galite rasti http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/
7. Taip pat naudingos informacijos apie verslo pradžią, prekybą vasaros sezono metu ir patarimus galite rasti:
http://www.verslilietuva.lt/lt/naujienos/naujienos/prekyba-vasaros-sezono-metu/788
http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia
http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/verslo-pradzia/naudinga-informacija/-renginiu-geroji-verslo-praktika-medziaga

Taip pat galite pasinaudoti priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“, kur kompensuojama nuo 50 proc. (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse) iki 95 proc. (regionuose) faktiškai sumokėtų palūkanų už paskolas ar lizingo sandorius, skirtus verslo pradžios ar plėtros projektams įgyvendinti. Priemonė „Dalinis palūkanų kompensavimas“ skatina verslininkus, ypač vykdančius veiklą regionuose, aktyviau domėtis investicijų galimybėmis, nes ši priemonė palengvina verslo subjektų finansinę naštą, kurie finansų įstaigoms vykdo grąžinamų paskolų ar lizingo sutartyse nustatytus įsipareigojimus.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

1. Dėl priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ gali kreiptis mažų vidutinių (MVĮ) atstovai, turintys paskolos ar lizingo sutartį su INVEGOS garantija ar be jos.
2. Norėdami pasinaudoti priemone, turėtumėte pateikti paraišką INVEGAI.
3. Užpildytą paraišką ir dokumentus, pasirašytus elektroniniu parašu, galite siųsti el. paštu dpk2@invega.lt, popierinę versiją galite siųsti registruotu paštu ar pristatyti tiesiogiai adresu Konstitucijos pr. 7 (16 aukštas), 09308 Vilnius. Su paraiška teikiamų dokumentų sąrašą rasite http://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas/dokumentu-formos/.
4. Paraiškas privaloma pateikti (registruoti INVEGOJE) per 3 mėnesius nuo finansavimo sutarties pasirašymo dienos. Pateikus vėliau, palūkanos kompensuojamos nuo paraiškos pateikimo dienos, jei ji sutampa su kalendorinio mėnesio pirma diena, arba nuo kito (kalendorinio) mėnesio pirmos dienos. Paraiškos yra vertinamos iki 30 dienų, nuo tinkamai užpildytos paraiškos su reikalingais priedais gavimo INVEGOJE dienos.
5. Daugiau informacijos apie dalinį palūkanų kompensavimą rasite http://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas/
6. Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: dpk2@invega.lt, tel.: 8 5 2477607.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai