KOKIA ES PARAMA GALI PASINAUDOTI NAUJAS SMULKUS VERSLAS?

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2019-07-10
Kokia ES paramos programa gali pasinaudoti naujas smulkus verslas mieste?
Verslui pradėti valstybė per UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūlo lengvatines paskolas pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”. Šia priemone yra siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų), teikiant paskolas iki 25 000 Eur ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos yra skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti. Paskolas teikia INVEGA atrinktas kredito unijų konsorciumas, kuriam atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Norint gauti šią paskolą reikėtų:
1. užpildyti verslo plano formą ir kartu su paraiška paskolai gauti pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, kuri yra konsorciume). Jei Jums reikia pagalbos užpildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
2. Kai turėsite verslo planą, aptarti su kredito unija visas finansavimo sąlygas (paskolos terminas, įkeičiamas turtas ir pan.). Jei Jums truks įkeičiamo turto, kredito unija gali kreiptis į INVEGĄ individualios garantijos iki 80 proc. už Jūsų išduodamą paskolą.
3. Įkurti įmonę (jei jos dar nesate įkūrę) ar kitaip įforminti savo veiklą iki pasirašant finansavimo sutartį.
4. Finansavimo sutartį pasirašysite su kredito unija tiesiogiai.

Svarbu prisiminti, kad, panaudojus šios paskolos lėšas, įmonė ar verslininkas gali kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ ir pasinaudoti visuotinės dotacijos priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, ir 12 mėn. gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už pagal darbo sutartį įdarbintus darbuotojus nuo 50 iki 75 proc.

Kita alternatyva verslui – pasinaudoti lengvatinėmis sutelktinėmis paskolomis „Avietė“, teikiamomis per sutelktinio finansavimo platformą „FinBee Verslui“. Vienai paskolai iš INVEGOS fondo lėšų gali būti skiriama ne daugiau kaip 10 000 eurų suma ir finansuojama ne daugiau kaip 40 proc. paskolos sumos, likusi paskolos dalis surenkame iš privačių investuotojų.
Taip pat smulkusis verslas, turėdamas verslo idėją ar jau sukurtą produktą gali kreiptis ir į akceleravimo fondus, t. y. į „Startup Wise Guys“ arba „70 Ventures“ komandas. Šios komandos priklausomai nuo verslo apmokys, suteiks besikuriančioms įmonėms verslo plėtojimo žinių ir vėliau investuos arba ko-investuos į jaunas įmones ankstyvojoje jų stadijoje.
 

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai