AR YRA PARAMOS PROGRAMOS PRADEDANTIEMS SAVO VERSLĄ?

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2013-05-15
Svarstau apie krovinių pervežimo verslą. Veikčiau kaip ekspeditorius, nuosavo transporto neturėčiau. Žinių ir patirties tokioje srityje jau yra, tačiau nėra lėšų, su kuriomis būtų galima startuoti. Ar šiuo atveju yra kokios nors paramos programos?
INVEGA norintiems pradėti verslą siūlo pasinaudoti paskolų garantijomis, kurios atstoja dalį užstato, kurio prašo kredito įstaigos. Taip pat rekomenduojame pasinaudoti finansavimu iš Verslumo skatinimo fondo.  Verslumo skatinimo priemonės tikslas – sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą, taip pat socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą, naudojantis finansų inžinerijos priemone, tuo skatinant verslumą ir savarankišką užimtumą bei naujų darbo vietų kūrimą. Priemonės įgyvendinimas (paskolų teikimas ir dalinis paskolų palūkanų kompensavimas) yra derinamas su pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus. Paskolas iš Verslumo skatinimo fondo dalija kredito unijos. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, kurie skolinosi pagal šią priemonę, kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų.

Kalbant apie krovinių pervežimo verslą, reiktų pabrėžti, kad ši veikla yra apribota De minimis reglamento, kuriuo INVEGA vadovaujasi savo veikloje. Tai reiškia, kad tam tikros lengvatos ar valstybės pagalba negali būti teikiama krovininio kelių transporto priemonių įsigijimui, kai įmonė užsiima krovinių transportavimu keliais samdos pagrindais arba už atlygį.
 

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai