DARŽELIO KŪRIMAS

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2019-09-03
Ar galima gauti paramą darželio įkūrimui? Kokios sąlygos? Kokie procentai? Patalpoje būtų daromi ir vaikų gimtadieniai, galbūt mamų susitikimai prie kavos.
Asmeniui, norinčiam pradėti naują verslą rekomenduojame pasinaudoti lengvatine paskola, teikiama pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”. Priemone siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų), teikiant paskolas iki 25 000 tūkst. eurų ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos yra skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti. Paskolas teikia INVEGOS atrinktas kredito unijų konsorciumas, kuriam atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Pagrindinės paskolos sąlygos: verslininkas ar įmonė veiklą įregistravę ne ilgiau kaip 1 metus, paskolos dydis – ne daugiau kaip 25 000 Eur, paskolos teikiamos ne ilgesniam kaip 120 mėn. laikotarpiui, palūkanų norma – 3 mėn. EURIBOR (tik 10 proc. paskolos daliai) + iki 3 proc. pastovi palūkanų dalis (kredito unijos marža). Taip pat, norint gauti paskolą, fizinis asmuo turi tapti kredito unijos nariu, o juridinis asmuo asocijuotu kredito unijos nariu.

Norint gauti šią paskolą reikėtų:
1. Užpildyti verslo plano formą ir kartu su paraiška paskolai gauti pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, kuri yra konsorciume). Jei jums reikia pagalbos užpildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
2. Kai turėsite verslo planą, aptarti su kredito unija visas finansavimo sąlygas (paskolos terminas, įkeičiamas turtas ir pan.). Jei Jums truks įkeičiamo turto, kredito unija gali kreiptis į INVEGĄ individualios garantijos iki 80 proc. už Jums išduodamą paskolą.
3. Finansavimo sutartį pasirašysite su kredito unija tiesiogiai.

Panaudojus šios paskolos lėšas, įmonė ar verslininkas gali kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ ir pasinaudoti visuotinės dotacijos priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, ir 12 mėn. gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už pagal darbo sutartį įdarbintus darbuotojus nuo 50 iki 75 proc. Kadangi matau, kad ir darbo birža jums moka kompensaciją už jaunuolį iki 29 d., tai atkreipiu dėmesį, kad darbo biržos teikiama darbo užmokesčio kompensacija negali dubliuotis su mūsų. Tačiau, jei ji jau baigta mokėti (arba kai bus baigta mokėti) arba turėsite kitų pagal darbo sutartį įdarbintų darbuotojų, kuriems nėra mokama darbo užmokesčio kompensacija, galėsite dėl to kreiptis į mus (panaudojus paskolos lėšas).

Kad būtų kiek aiškiau, galite pasiklausyti ir šio įrašo, kur INVEGA atstovė detalizuoja priemonę https://soundcloud.com/user-387010187/invega-subsidijos-verslo-pradzia

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai