AR VALSTYBĖ SKIRIA KAŽKOKIĄ PARAMĄ SMULKIAM VERSLUI ATIDARYTI?

Finansavimas Atsakė: Inga Beiliūnienė 2013-06-15
Ar jaunimui skiriama parama, jeigu žmogus dirbantis bei gauna minimalų atlygį?

ir ar reikia kokiu leidimu perkant is uzsienio prekias kurias zmones parduoda perparduoti lietuvoje internetu?
Šiuo metu palankiausios sąlygos pradedančiajam ar jaunam verslui yra sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl paskolų iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki vienų metų). Gavusieji VSF paskolą taip pat gali pasinaudoti daliniu palūkanų kompensavimu. Taip pat šioms VSF paskoloms kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų.
 
Lengvatinių paskolų teikimas yra derinamas su nemokamu pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus. Planuojantys pradėti savo verslą dėl šių paskolų gali kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel. (8 800) 11 211. Daugiau informacijos rasite http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/.
 
Šių metų pradžioje pradėta įgyvendinti jaunimo užimtumą skatinanti priemonė „Parama pirmajam darbui“. Darbdavys, įdarbinęs jauną asmenį, turi galimybę kreiptis į priemonės valdytoją „Invegą“ dėl darbo užmokesčio dalies kompensavimo, pateikdamas būtinus paramai gauti dokumentus. Darbo užmokesčio, kuris tokiam darbuotojui apskaičiuotas ne anksčiau nei nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d., dalis (t. y. 23,3 proc. apskaičiuoto darbo užmokesčio) kompensuojama kas kalendorinį ketvirtį.
 
Darbdaviui pageidaujant (pateikus paraišką) kompensuojama pirmą kartą įsidarbinusio ir iki tol pagal darbo sutartį nedirbusio jauno asmens nuo 16 iki 29 metų atlyginimo dalis (ne ilgesnį kaip 12 mėnesių laikotarpį).

Kitaip tariant, darbdavys darbuotojui moka nustatytą darbo užmokestį ir visas su darbo užmokesčiu susijusias įmokas, o darbuotojo darbo užmokesčio dalis darbdaviui kompensuojama iš priemonės „Parama pirmajam darbui“ (http://www.invega.lt/lt/parama-pirmajam-darbui/parama-pirmajam-darbui.htm) lėšų. Priemone gali pasinaudoti visi privatūs ar viešieji juridiniai asmenys (išskyrus biudžetines įstaigas), užsienio įmonių filialai ir atstovybės Lietuvoje, fiziniai asmenys, pirmą kartą įdarbinę darbo patirties neturintį asmenį.
 
Daugiau informacijos apie galimybes pradėti ar plėsti verslą, smulkiajam ir vidutiniam verslui siūlomas priemones galite rasti www.invega.lt.

Klausimai
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai