...

„TouchWi“ siūlo prisilietimo per atstumą galimybę

Verslas

2016.12.13

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

„TouchWi“ siūlo prisilietimo per atstumą galimybę

„TouchWi“ įkūrėjas panevėžietis Gediminas Šimeliūnas Asmeninio albumo nuotr.

Tarpasmeniniam bendravimui svarbūs regos, klausos ir prisilietimo pojūčiai. Išmaniosios technologijos leidžia mums pasitelkti pagrindinius pojūčius: girdime vieni kitus per mobiliuosius įrenginius, matome pašnekovų veidus per vaizdo kameras, tačiau retai susimąstome apie galimybę pajausti kito žmogaus prisilietimą, pasitelkus moderniąsias technologijas. Kaip kilo sumanymas sukurti galimybę pajausti kito žmogaus prisilietimą nuotoliniu būdu, aptarėme su startuolio „TouchWi“ įkūrėju panevėžiečiu Gediminu Šimeliūnu (28), šiuo metu gyvenančiu ir dirbančiu sostinėje.

Draugės ilgesys įkvėpė naujovėms

„TouchWi“ apatiniai drabužiai yra panašūs į įprastus drabužius. Nors iš pažiūros nėra jokių išorinių ypatumų, tačiau šie apatiniai drabužiai leidžia pajusti kito žmogaus prisilietimą. Šiuos neįprastus pojūčius užtikrina mikrovaldiklis, belaidė „Bluetooth“ sąsaja, įjungimo arba išjungimo mygtukas, ličio jonų baterija ir jutiklinės sritys. Visos šios sudedamosios dalys paslėptos pačiame drabužyje, nors išoriškai jis atrodo įprastai. Dėl šios priežasties žmogus, esantis kitoje pasaulio dalyje, naudodamasis internetu, gali atsiųsti belaidį prisilietimą artimajam, kuris tuo metu yra apsirengęs „TouchWi“ apatiniais drabužiais. „Idėja sukurti novatorišką gaminį kilo vieną dieną sėdint namie, kai mano draugė buvo išvykusi. Norėjau, kad ji pajustų, jog pasiilgau, bet žinutės ar skambučiai jau yra tokie įprasti, kad jais nieko nebenustebinsi. Tuomet kilo sumanymas sukurti belaidžiu būdu paremtą prisilietimą“, – pasakoja G. Šimeliūnas.

Sulaukė aplinkinių palaikymo

Verslininkas teigia, kad aplinkiniams ši idėja iškart patiko. Pašnekovas prisipažįsta, kad jie neatkalbinėjo nuo sumanymo, tiesiog tikino, kad išties norėtų išbandyti ką nors panašaus. „Ryžtingo skatinimo taip pat nebuvo, tačiau vis dažniau sulaukdavau klausimų, kada bus galima pabandyti, ar jau baigta, todėl norėjosi viską padaryti kuo greičiau“, – pasakoja startuolio „TouchWi“ sumanytojas. Anot G. Šimeliūno, didesnių klaidų verslo pradžioje išvengta, tačiau verslininkas pabrėžia, kad pirmiausia vystant šį projektą vertėjo suburti entuziastingų žmonių komandą. „Aš viską bandžiau daryti pats, tačiau tam tikrų įgūdžių pritrūkau“, – atskleidžia pašnekovas.

Nėra konkurencijos

 

„Vien tai, kad žmonės jau išbando „TouchWi“ ir palieka teigiamų atsiliepimų, reiškia, kad investicijos atsipirko.“

G. Šimeliūnas.

 

Kadangi rinkoje nieko panašaus iki šiol nėra galimybės įsigyti, verslininkas konkurencijos nejaučia. Vis dėlto pašnekovas atkreipia dėmesį, kad stebimas didelis lankytojų srautas iš Kinijos, o tai verčia sunerimti, kad kinai gali gaminį nukopijuoti ir pateikti jį rinkai už mažesnę kainą. Startuolio „TouchWi“ įkūrėjas atskleidžia, kad kuriant šį novatorišką gaminį daugiausia investuota laiko, o didelių finansinių išteklių šiam projektui neprireikė. „Vien tai, kad žmonės jau išbando „TouchWi“ ir palieka teigiamų atsiliepimų, reiškia, kad investicijos atsipirko“, – sako G. Šimeliūnas. Kitiems startuoliams verslininkas linki siekti ne tik finansinės sėkmės, nes svarbiausia norėti bent šiek tiek pakeisti pasaulį į geresnę pusę, paverčiant jį išmanesniu ir patogesniu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.