...

Programuotojas, suderinęs darbą ir renginių organizavimą

Verslas

2014.11.20

Autorius: Gražina Vincel

Temos: .

Programuotojas, suderinęs darbą ir renginių organizavimą

Paulius Podolskis - programuotojas, programuotojų mokymų rengėjas. Asmeninio archyvo nuotr.

Programavimas ir renginių organizavimas – suderinami darbai? Paulius Podolskis (28), rengiantis programuotojų mokymus, suderina abu dalykus. Svarbiausia suburti stiprią komandą. Jis pasakoja, kad tai suteikia pažinčių ir leidžia įvertinti, ar vis dar esi tinkamas rinkoje: „Jei nori būti geras specialistas, neužtenka atidirbti nuo 8 iki 17 val., pareiti namo ir daugiau niekuo nesidomėti. Turi sekti naujienas, tendencijas.“

P. Podolskis programuoti pradėjo būdamas 14 metų. Visada žinojo, kad nori tuo užsiimti, o šį pomėgį, virtusį darbu, atrado netyčia: „Tėvai nupirko kompiuterį, aš jį sugadinau ir reikėjo sutaisyti. Kadangi internetas tais laikais buvo prabanga, ieškojau, ką veikti nežaidžiant žaidimų. Informacijos apie programavimą tais laikais buvo labai mažai. Knygyne buvo trys skirtingos programavimo knygos, pasirinkau pagal viršelį, perskaičiau viską ir praktiškai nesupratau. Po ilgo mokymosi ir praktinių bandymų dar kartą perskaičiau – jau turėjau pagrindus ir supratau esmę. Nuo 15 metų iki dabar, neskaičiuojant kelių mėnesių, susumuotų per atostogas ir egzaminų sesijas, nebuvo dienos, kad neprogramuočiau.“

Dirbti vaikinas pradėjo nuo 16 metų taisydamas kompiuterius, prižiūrėdamas vienos įmonės tinklą bei programuodamas. Tada gimė idėja įkurti įmonę, mat P. Podolskiui labai norėjosi programuoti ir turėti savo verslą: „Jo norėjau jau nuo 16 metų. Viskas pasikeitė tada, kai sutikau partnerius ir antrame kurse, 2008 m., trise įsteigėme verslą. Sėkmingai kūrėme interneto svetaines, o prieš ketverius metus pirmieji pradėjome Lietuvoje dirbti su „Symfony“ karkasu.“

Nori padėti pradedantiesiems programuotojams tobulėti

Kaip pasakoja pašnekovas, „Symfony“ yra PHP programavimo kalbos kūrimo karkasas, skirtas programuotojams, kad jie galėtų greičiau, veiksmingiau, teisingiau programuoti sistemas ir nereikėtų išradinėti dviračio, kai yra daug paruoštų dalykų. Jo teigimu, jeigu pastaruosius dešimt metų teko programuoti, viską tekdavo daryti pačiam, o dabar išpopuliarėjo karkasas, prieinamas visiems, nes yra atviro kodo.

„Turime labai stiprų ir šaunų kolektyvą, kuris iš idėjos pradėjo organizuoti Vilniaus PHP programuotojų bendruomenės susitikimus, kad pasidalytų patirtimi su pradedančiaisiais programuotojais, kad pakeistų tai, kas buvo prieš 10–15 metų, kai informacijos buvo mažai, o patirties reikėjo įgyti savarankiškai, kad palengvintų dabartiniams programuotojams kelią ir jiems būtų lengviau tobulėti“, – dėsto vienas tokių susitikimų organizatorių.

Jei nori būti geras specialistas, neužtenka atidirbti nuo 8 iki 17 val., pareiti namo ir daugiau niekuo nesidomėti. Turi sekti naujienas, tendencijas.

P. Podolskis

Taip 2014 m. buvo įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Programuotojai“, skirta padėti gyvuoti ir kitoms bendruomenėms, o Europos programavimo savaitės proga buvo surengti ir pirmieji pradedančiųjų mokymai: „Kadangi geriausiai išmanome „Symfony“ karkasą, nusprendėme, kad jis būtų būtent tas įrankis, kurį galėtume parodyti pradedantiesiems, kurie neturi tokio programavimo patirties. Tai pradedantieji PHP programuotojai, kurie jau yra ką nors darę, bet dar nėra pajėgūs vieni įsigilinti į šį karkasą ir pradėti jį naudoti savarankiškai.“

Programuotojų susirinkimai padeda įvertinti savo galimybes rinkoje

Ši veikla suteikia pažinčių ir leidžia įvertinti savo galimybes rinkoje, kai gali susitikti su programuotojais, dirbančiais kitose įmonėse: „Svarbu, kad rastum, su kuo pasikalbėti, nes programuotojui, kuris sėdi vienas užsidaręs, sudėtinga įsivertinti, ar jis neiškrinta iš rinkos.“

Be to, tai yra duoklė visuomenei, tačiau ji taip pat kainuoja pinigų ir laiko, nes tenka ieškoti rėmėjų, kuriems būtų aktualu paremti programuotojų renginius. Tai sudėtingas procesas, mat, kaip teigia P. Podolskis, ne visi įžvelgia perspektyvų. O ir pranešėjų, mentorių pasirinkimas irgi nėra didelis: „Kiekvieną reikia asmeniškai įtikinti, kad jis nori pristatyti pranešimą. Vieniems tai yra galimybė papasakoti, ką jie veikia, kitiems – išmokti kalbėti prieš auditoriją. Kiekvienas turi savo iššūkių ir motyvų, kodėl tai yra gerai.“

Svarbiausia – stipri komanda

Kaip pasakoja organizatorius, sudėtingiausias uždavinys – suburti stiprią komandą: „Tos programuotojų bendruomenės, kurios turi stiprią organizatorių komandą, kad surengtų tokius renginius, gyvuoja, plečiasi ir evoliucionuoja. Jei programuotojų bendruomenė organizuojama vos vieno ar kelių žmonių iniciatyva, jiems tai atsibosta. Tada jie tai uždaro.“

P. Podolskio nuomone, norint, kad lydėtų sėkmė, reikia turėti tokių savybių kaip iniciatyvumas, organizuotumas ir užsispyrimas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.