...

„Get Fit“ įkūrėjas: „Tikiu likimu. Jei tau skirta tai daryti gyvenime, turi daryti“

Verslas

2014.12.11

Autorius: Gražina Vincel

Temos: .

„Get Fit“ įkūrėjas: „Tikiu likimu. Jei tau skirta tai daryti gyvenime, turi daryti“

Ignas Bakėjus - verslo idėjos „Get Fit“ įkūrėjas. VeeHouse nuotr.

Sportuoti galima įvairiausiais būdais: lankyti sporto klubus, turėti asmeninį trenerį, sportuoti pačiam namie ir pan. O galima tapti ir sporto bendruomenės nariu. Pradėjęs nuo naujo pomėgio Ignas Bakėjus (29) išplėtojo verslo idėją „Get Fit“, kuri, anot jo, yra daugiau nei sportas, mat rengiamos ne tik sporto treniruotės, bet ir vedami seminarai, organizuojamos stovyklos ar kino vakarai, planuojami paramos renginiai.

Viskas prasidėjo prieš trejus metus, kai vienas bičiulis I. Bakėjui pasiūlė išbandyti „Insanity“ sporto programą, atkeliavusią iš JAV. Tačiau vien to neužteko, kad idėja megztųsi toliau. Pagrindinis postūmis įvyko vieną kartą atvežus sūnų į futbolo treniruotę: „Užeiname į salę, o jos pakraščiuose sėdi daug neturinčių ką veikti tėvų, kol vaikai žaidžia futbolą. Tada man gimė mintis: jei tuos tėvelius pakviesčiau pasportuoti, nes pats irgi norėčiau, gal ir juos įtraukčiau. Pasiūlius keli iš jų sutiko. Taip ir prasidėjo.“

Pašnekovas prisimena, kad pirmoje treniruotėje dalyvavo keturi sportuoti nusiteikę nariai, o surengus antrą treniruotę norinčiųjų skaičius padvigubėjo, trečiąkart jų skaičius toliau augo ir kaskart tik didėjo. Dabar susibūrusi bendruomenė vienija jau apie 4 tūkst. žmonių.

Taip atsirado poreikis įgyvendinti idėją oficialiai. Be to, vienam suvaldyti vis didėjančią bendruomenę nelengva. O ir ką daryti, kai ateina laikas atostogauti? I. Bakėjus pradėjo kitiems siūlyti tapti treneriais. Pamažu pradėjo burtis iniciatyvių žmonių komanda, prireikė daugiau salių, kuriose rengiamos treniruotės. Tačiau kuo sportuoti pasiūliusio pašnekovo idėja skiriasi nuo kitų sporto vietų, kad nuspręsta įkurti savo verslą?

„Mes nesame sporto klubas. Esame sporto akademija, rengianti sporto treniruotes, stovyklas, seminarus. Žmogus ir rūpinasi savo kūnu, ir tobulėja, stovyklose, seminaruose įgyja žinių. Tai yra bendruomenė. Vyksta visuotinės treniruotės erdvioje salėje, kurioje telpa apie 100 žmonių. Mūsų treneriai nėra baigę mokslų. Tai bendruomenėje užaugę žmonės, turintys vidinę ugnelę. Mūsų muzika yra savita. Patys treneriai, bendruomenė renka muziką, kokios nori klausyti per treniruotes“, – aiškina idėjos sumanytojas.

Neturi būti orientuotas į pinigus. Jeigu plėtoji gerą idėją, pinigai ateis patys.

I. Bakėjus

Pašnekovas neslepia, kad „Insanity“ programa sukurta JAV jau prieš šešerius metus, todėl tereikėjo esamą modelį pritaikyti Lietuvai. Svarbiausia, pasak jo, yra natūraliai atsiradusi bendruomenė: „Matau, kaip sporto klubuose žmonės nueina į vieną kitą lengvesnę treniruotę. Per tris valandas pasportuoja. Pirma, nereikia sportuoti trijų valandų, antra, žmogus atėjęs dažnai nežino, ko jam reikia. O čia daugiau kaip 4 mln. žmonių sportuoja pagal šią programą. Žmogus ateina ir viską, ko jam reikia, gauna per 50 minučių. Programa turi kone kiekvieno pratimo lengvesnį variantą, jei žmogus nėra fiziškai pasiruošęs. Nieko nauja neatradau, tiesiog sugebėjau tai parduoti ne keturiems, o 4 tūkst. žmonių.“

Pagrindinė investicija – laikas ir idėjos kūrimas

I. Bakėjus pasakoja, kad sunkiausia yra pati pradžia: „Kaip kiti daro verslą? Jie sugalvoja, kad reikia pinigų. Tada kuria idėją ir strategiją. O man viskas vyko ekspromtu, ne nuo to galo. Pradėjau rengti treniruotes, atsirado tūkstančiai žmonių ir ką tada daryti?“

Kitas nemenkas iššūkis, anot pašnekovo, į veiklą įtraukti kitus trenerius, kuriems galima būtų patikėti savo idėją, kad jie tokiu pačiu principu vestų treniruotes. Be to, įmonės valdymą norisi atiduoti žmogui, kuris sugebės idėją valdyti tokia forma, kokia tu nori, sako I. Bakėjus.

Jis tikina, kad tokiam sumanymui įgyvendinti didelių investicijų nereikia: „Viskas priklauso nuo to, kaip sugebi parduoti savo idėją. Salę turėjome nemokamai. Tiesiog sugalvoji, kaip galėtum būti naudingas vykdydamas tokią sportinę veiklą. Pavyzdžiui, su universitetu sugalvoji mainus: studentai mano salėje sportuoja nemokamai, o aš gaunu salę nemokamai ir pas mane gali ateiti mano grupės nariai. Mokyklose tą patį galima padaryti. Juk ten yra vaikų, paauglių. Jie nenori sportuoti, nieko daryti, tik gerti ir rūkyti. Ateini su šviesiomis idėjomis padėti žmonėms išlįsti iš tokių problemų. Kokia investicija? Nulinė. Vasarą treniruotės lauke – kokios ten investicijos? Jei būčiau kūręs nuo to, kad noriu pinigų turėti, tada taip, reikėtų didelių investicijų. Reikėtų sales nuomoti, įrangą, aprangą nusipirkti.“

Pašnekovo teigimu, pagrindinė investicija – laikas ir idėjos kūrimas, jos pardavimas kitiems, o pagrindinis turtas yra komanda: „Jei treneriai nesugebėtų perduoti tokios pačios emocijos kaip aš, nieko nebūtų. Komanda gali šimtą kartų daugiau negu vienas žmogus.“

Svarbu atrasti prasmę

„Žinojau, kad turiu užsiimti kuo nors prasminga. Turiu susirasti veiklą, kuri suteiktų tą prasmę, kad ką nors prasminga darau. Pavyzdžiui, padedu žmonėms. Kai atsistojau vesti treniruotės keturiems žmonėms, supratau, kad tai gali būti mano prasmė, kad galiu padėti keisti jų gyvenimą, šiek tiek prisidėti prie žmogaus mitybos įpročių, sveikatinti tautą. Atradęs tą prasmę, turi aiškią viziją, kur tu nori eiti. Aš noriu sveikatinti tautą, žinau būdų, kaip tai padaryti, ir tai eina iš mano širdies. Štai ir verslo paslaptis“, – motyvą imtis tokios veiklos dėsto idėjos plėtotojas.

Pašnekovas įsitikinęs, jog sėkmingas verslininkas turi turėti didelių svajonių, būti paprastas, taip pat tikėti ženklais: „Tikiu tokiais dalykais kaip likimas. Jei tau skirta tai daryti gyvenime, turi daryti. Kadaise Gedimino prospekte man uždėjo mikrofoną ir supratau, kad esu gimęs vesti treniruotes. Jaučiausi laisvai, be jokios baimės. Kai gauni tokių ženklų, reikia mokėti juos atpažinti. Neturi būti orientuotas į pinigus. Jeigu plėtoji gerą idėją, pinigai ateis patys. Visi apie tai šneka, tai yra tiesa. Mano pavyzdys aiškus. Jie ateina.“

Kitiems I. Bakėjus palinkėtų turėti didelę svajonę ir niekada nepasiduoti: „Jeigu kreipsi dėmesį į kitus, bus sunku. Žmogų sugniuždyti labai lengva. Sunkumų bus, tik būk geras, nepasiduok. Kas tavęs nenužudo, padaro stipresnį.“

„Get Fit“

140-1418281116-922098.jpg 140-1418281116-323073.jpg OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.