...

Lietuvoje atsiras naujas investicinis fondas

Verslas

2018.05.08

Autorius: BZN start

Temos: , , .

Lietuvoje atsiras naujas investicinis fondas

Ilja Laurs. laurs.com nuotr.

,,Nextury Ventures kartu su ,,Synergy Finance praneša steigiantys naują investicinį fondą, suteiksiantį galimybę bet kuriam žmogui investuoti į aukštųjų technologijų kompanijas, pavyzdžiui, ,,Google ar ,,Facebook. Planuojamas ,,Nextury Technology Fund dydis – 1 mlrd. eurų. Jį pasiekti planuojama per penkerius metus.

Demokratizuos investicinį procesą

2018-aisiais metais fondas orientuosis į stambiuosius investuotojus iš Lietuvos ir užsienio. Nuo 2019-ųjų planuojama demokratizuoti investicinį procesą, tas pačias investavimo galimybes suteikiant visiems, norintiems investuoti. Fondas, skirtingai nuo jau sėkmingai veikiančio rizikos kapitalo fondo ,,Nextury Ventures“, yra orientuotas ne į startuolius, o į stambias technologines kompanijas. Svarbus skirtumas yra likvidumas. Jei investavus į startuolį grąžos tenka laukti kelerius metus, investuojant į listinguojamas (biržines) kompanijas galima užtikrinti, kad investuotojai, norintys išsiimti investuotas lėšas, tai galės padaryti per 3 dienas.

Fondo investicinio komiteto pirmininko pareigas užimantis verslininkas, investuotojas Ilja Laursas į fondą investuoja septyniaženklę sumą asmeninių lėšų. Naujojo fondo investicinio komiteto nariais taip pat tapo ,,Synergy finance“ bendrovės, iki šiol įkūrusios ir valdančios dešimtį skirtingo tipo fondų, Investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis ir fondų valdytojas Lukas Macijauskas.

,,Vienas pagrindinių fondo tikslų – investuoti į naujas, inovatyvias ir perspektyvias informacinių technologijų bendroves ir uždirbti panašią ar didesnę grąžą lyginant su IT bendrovių krepšeliu. Planuojame ne tik lygiuotis į IT sektoriaus bendrovių indeksą, bet ir sieksime jį aplenkti. O bendrovių atrinkimo filosofiją patikėsime kolegai Iljai“, – sako investicinio fondo komiteto narys Artūras Milevskis.

Lietuvoje nėra investicinės kultūros

Ilja Laursas pažymi, kad lietuvių bankų sąskaitose guli 27 milijardai eurų, tačiau mūsų tautiečiai vis dar labai nedrąsiai investuoja lyginant su amerikiečiais, vokiečiais, ar kitų šalių gyventojais. Bankuose gulintys pinigai neša nulines palūkanas, infliacija daug greičiau ,,suvalgo” pinigus nei kompensuoja palūkanos.

,,Dabar puikus metas pradėti investicinę kultūrą. Pasirinkome technologijų sektorių, nes pasitvirtina 2017 metų akcijų indekso rodikliai. Technologijų sektorius, skirtingai nuo kitų sektorių, žymiai greičiau auga, investicijos neša didesnę grąžą. Dėl kokios priežasties? Tai paprasta. Tradicinis verslas – gėrimai, viešbučiai ar kitos sritys – neturi vietos plėstis globaliai, nes vartotojai nepradeda staiga gerti kolos ar dešimt kartų dažniau apsistoti viešbučiuose. Technologijų sektoriuje atvirkščiai – sukuriami dideli verslai, naujos erdvės. Pavyzdžiui, tokios kompanijos kaip ,,Google“, ,,Facebook“, ,,Microsoft“, ,,Apple“ sukuria rinką, kurios nėra buvę. Neseniai ,,Apple“ skelbė pardavę jau milijardą telefonų, tad galima sakyti, kad plėtra yra daug didesnė nei tradicinio verslo atžvilgiu“, – įsitikinęs I. Laursas.

Kryptis – Amerikos rinka

Investuotojo teigimu, tam, kad suprastume, kurios kompanijos yra perspektyvios, o kurių verslo modelis tik burbulas – sudėtinga. Nepakanka gebėti išanalizuoti balanso eilučių, reikia suprasti pačias technologijas. Tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios I. Laursas teigia pradėjęs valdyti technologines investicijas asmeniškai.

,,Naujųjų technologijų verslai yra pakankamai sudėtingi. Spėju, kad tik vienas iš 100 atsakys, koks iš tikrųjų yra ,,Google“ verslo modelis, kaip jie iš tikrųjų uždirba pinigus? Kadangi tai reikalauja specifinių žinių, mano sprendimas buvo bendradarbiauti su fondu, kuris pasiruošęs investuoti į technologinį sektorių“, – komentuoja I. Laursas.

 

,,Didžiosios, sėkmingos technologinės kompanijos yra Amerikoje. Nepaisant to, spėjama, kad apie 20 proc. sėkmingų kompanijų pavyks rasti ir kitose šalyse.“

I. Laursas.

 

Fondo kryptis – viešosios arba atviro tipo akcinės bendrovės – didelės ir visiems žinomos. ,,Tokių kompanijų koncentracija yra stipri. Spėjame, kad apie 80 proc. investicijų bus Amerikoje. Ši šalis man imponuoja dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – ne paslaptis, kad Amerika sukuria žymiai daugiau technologinių inovacinių kompanijų nei Europa. Statistiškai, šiuo metu Europos ir Amerikos ekonomika skiriasi keliais procentais. Inovacijų Amerika sugeba įsisavinti apie tris kartus daugiau, tai yra, ekonominės vertės, kuri atsispindi įmonės akcijose. Didžiosios, sėkmingos technologinės kompanijos yra Amerikoje. Nepaisant to, spėjama, kad apie 20 proc. sėkmingų kompanijų pavyks rasti ir kitose šalyse“, – neabejoja I. Laursas.

Verslininkas pabrėžia ir mažai diskutuojamą faktą: Amerika turi labai išvystytą akcijų prekybos rinką. Ne tik prekybos kiekio, bet ir visų priežiūros institucijų kontrolės veikiančio mechanizmo prasme. Tai yra daug svarbiau, nes eilinio žmogaus požiūriu – kas iš to, kad kompanija sukuria vertės, jei tą vertę kompanijos sugebėjo nutekinti kitur, paliekant tik mažą dalį paprastiems investuotojams. Kadangi Amerikos rinka susikūrė seniausiai, vykstant manipuliacijoms, išlaikyti ekosistemą užtikrinančią struktūrą gali tik ši šalis.

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.