DRABUŽIAI, ĮKVĖPTI PRAEIVIŲ AKIŲ (#)

Urtė Kasparavičiūtė prieš 6 mėnesius Šį straipsnį perskaityti užtruks: 2 min. 29 s.
Aistė Jasiūnaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
„Kūryba visada buvo aplink mane – tapydavau, šokdavau, o studijuodama nerasdavau sau patinkančių drabužių, todėl nusprendžiau susikurti juos pati. Pastebėjau, kad draugėms patiko mano drabužiai ir man labai greitai kilo idėja pardavinėti juos kitiems. Šis projektas buvo kaip tęsinys prieš tai vykdytų veiklų, kurios buvo ne tokios didelės apimties kaip šis, bet visuomet sugalvodavau, kaip užsidirbti iš kūrybos. Niekad nebijojau rizikuoti, vaikystėje buvau labai drąsi, bėgdavau link sūpynių nežiūrėdama po kojomis, užlipdavau į patį aukščiausią medį ir svajodavau. Kartais susižeisdavau, bet niekad nenustojau suptis, tad ir šiandien iš visų jėgų stengiuosi nepasiduoti sunkumams ir suptis!“ – pasakoja internetinės parduotuvės „Inspired By Eyes“ įkūrėja bei dizainerė Aistė Jasiūnaitė (22).

Kurti įkvepia žmonės

Projekto pavadinime – ypatingas dėmesys akims. „Pavadinimą sugalvojau anglišką, nes iškart galvojau ir apie užsienio rinką, o kodėl būtent „Inspired By Eyes“? Nes kurti mane įkvepia žmonės. Pamenu, kai į galvą šovė idėja kurti drabužius moterims, vaikščiojau gatve ir stebėjau žmonių akis, kokios jos visos skirtingos ir kiek daug su savimi nešiojasi, o šie drabužiai skirti priminti, kad gražiausia puošmena – tai laimingos akys. Todėl nesustok ieškoti savo laimės, tikėk ja ir kovok dėl jos, o apie tai pasauliui pasakos tavo akys!“ – motyvuojantį šūkį pristato pašnekovė.

Gražiausia puošmena – laimingos akys

Savo internetinio puslapio aprašyme dizainerė teigia, kad gražiausia puošmena – laimingos akys. Pašnekovės teiraujamės, ar įdomūs, spalvingi drabužiai bei aksesuarai gali priversti tas akis žibėti iš laimės dar labiau? „Spindinčios akys yra pats gražiausias aksesuaras, o liūdnos akys prigesins net gražiausią įvaizdį“, – įsitikinusi A. Jasiūnaitė.

Kūryboje vengia monotonijos

„Kuriant drabužius man labai svarbu, kad medžiaga būtų kokybiška, kad drabužis nenusidėvėtų po vieno sezono. Taip pat visada stengiuosi sugalvoti įdomų modelį ir smagias spalvas. Stengiuosi vengti monotonijos, nenoriu, kad joks mano kuriamas darbas atrodytų nuobodus ar jau matytas“, – apie tai, kam teikia daugiausia dėmesio kurdama drabužius, pasakoja „Inspired By Eyes“ įkūrėja.

Didžiausias iššūkis – rinkodara ir vadyba

„Šis projektas nebuvo pirmas startas man, esu turėjusi ir kitų projektų. Mano įgyta specialybė nebuvo susijusi su šiuo verslu, tad daugumą rinkodaros, vadybos dalykų tenka mokytis savarankiškai, per praktiką. Tai didžiausias mano iššūkis kuriant verslą“, – kas sunkiausia plėtojant savo projektą, atskleidžia pašnekovė.

Lietuviai nebebijo spalvų

„Manau, kad ne visiems patinka ryškūs drabužiai. Jei žmogus mėgsta rengtis tamsiomis spalvomis, nematau čia nieko bloga. Susiduriu su žmonėmis, kuriems patinka mano darbai ir kurie jų nebijo – užsivilkti paltą su zebro detalėmis ar rožinį sijoną jiems yra normalu. Manau, kad kuo toliau, tuo labiau lietuviai nebebijo spalvų. Užmetę atsitiktinį žvilgsnį į gatvę, pamatysime daug įvairių spalvų drabužių ar aksesuarų“, – apie lietuvių stiliaus subtilybes ir santykius su ryškiais drabužiais pasakoja pašnekovė.

Kūryba, išsiskirianti žaismingumu
„Drabužiai nėra skirti masėms, stengiuosi išlaikyti drabužio ir aptarnavimo kokybę, ko dažniausiai pasigendama masinėje prekyboje.“
A. Jasiūnaitė.
Šiais laikais drabužių pasiūla – velniškai didelė. Gali nešioti viską, ko tik širdis geidžia. Pašnekovės teiraujamės, kodėl žmonės turėtų atkreipti dėmesį į „Inspired By Eyes“ sukurtus drabužius? „Manau, svarbiausia, kad žmogus pamėgtų mano drabužį, kad jis tiktų jam ir suteiktų gerų emocijų.

Kuo mano kurti drabužiai išsiskiria iš kitų gamintojų? Žaismingumu, taip pat drabužiai nėra skirti masėms, stengiuosi išlaikyti drabužio ir aptarnavimo kokybę, ko dažniausiai pasigendama masinėje prekyboje. Mes kiekvienas randame tai, kas mums artima“, – teigia dizainerė.

Klientų komplimentai, suteikiantys motyvacijos kurti

„Per šiuos metus jau susikaupė ratas mylimų klienčių, kurios nešioja ir džiaugiasi „Inspired By Eyes“ drabužiais. Yra ir žmonių, kurie pažiūri, nusišypso, pagiria, bet patys nedrįsta apsirengti. O komplimentų sulaukiame daug ir įvairių. Atsimenu, buvo labai smagu dalyvauti pirmoje mugėje, kurioje visą dieną klausiausi praeivių komentarų, buvo labai daug aikčiojimų „o, Dieve, kaip gražu“, „kaip miela“, „originalu“ ir t. t. Po tokių komplimentų atsiranda labai daug motyvacijos kurti toliau ir tobulėti. Labai tuo džiaugiuosi“, – apie tai, kaip kurtus drabužius įvertino žmonės, pasakoja A. Jasiūnaitė.

Paprašyta įsivaizduoti, kokią moterį, merginą, mergaitę mato nešiojančią „Inspired By Eyes“ kurtus drabužius, pašnekovė tikina, kad tai – laisva moteris. „Laisva, jauna, įsimylėjusi, besidžiaugianti gyvenimu ir jo visomis spalvomis“, – teigia dizainerė.

Ateityje planuoja didinti prekių ženklo žinomumą

„Mano projekto vizija – kas pusmetį pristatyti po naują drabužių kolekciją ir su kiekviena iš jų vis labiau nudžiuginti žmones. Išlaikyti esamą ryšį su klientais, didinti drabužių ženklo žinomumą. Noriu plėstis – pirmiausia noriu didinti prekybą elektroninėje parduotuvėje, o tuomet atidaryti ir fizinę parduotuvę Vilniuje. Kursime daug naujų drabužių, šį pavasarį planuojame paleisti į prekybą dvi naujienas: laisvalaikio rankines, kurios tausos gamtą, padės atsisakyti vienkartinių plastikinių maišelių naudojimo, ir ryškius spalvotus lininius kombinezonus bei sukneles vasarai“, – ateities tikslus atskleidžia pašnekovė.

Svarbiausia nebijoti rizikuoti ir dalintis savo svajonėmis

„Linkiu vieną rytą atsikėlus imti ir surizikuoti! Taip pat man labai padėjo savo svajonių papasakojimas kitiems, sulaukdavau daug palaikymo ir paskatinimo, patarimų bei pagalbos“, – jauniesiems kūrėjams bei verslininkams linki „Inspired By Eyes“ įkūrėja A. Jasiūnaitė.
 
 

blog comments powered by Disqus
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai