...

Sukūrė verslo skatinimo programą dėl kurios grįžta net emigrantai

Verslas

2019.02.15

Autorius: BZN Start

Temos: , , .

Sukūrė verslo skatinimo programą dėl kurios grįžta net emigrantai

Laima Kaušpadienė Asmeninio albumo nuotr.

„Futurepreneurs“, tarptautinės tvaraus verslo pre-akseleravimo programos organizatorė Laima Kaušpadienė, džiaugiasi, jog programa, kuri nuo 2017 metų vyksta Lietuvoje, 2018 m. buvo išbandyta Lenkijoje, šiemet pirmą kartą vyks ir Nyderlanduose. Iki šiol programoje dalyvavo apie 450 dalyvių, baigiamuosiuose renginiuose buvo pristatytos 43 tvaraus verslo idėjos. Šį trečiadienį prasideda tarptautinė verslumo skatinimo programa „Futurepreneurs“. Šiemet programoje nėra jokių amžiaus apribojimų, todėl tarp susidomėjusių buvo ir 13-kos metų paaugliai, ir 61-ių metų specialistai.

Nori kurti pokyčius

Programos metu dalyviai mokysis kurti ne tik inovatyvų, bet ir teigiamą įtaką aplinkai, visuomenei ir ekonomikai darantį verslą. Paklausti kas paskatino dalyvauti programoje, dalyviai nurodo įvairias priežastis: nuo noro įgyti papildomų žinių ir pradėti savo verslą iki ambicijų keisti pasaulį, sprendžiant globalias problemas.

„Mūsų programa skirta itin ankstyvos stadijos verslui – daugiausia tiems, kurie nori kurti verslą, galbūt jau turi idėją, bet stokoja žinių ir įgūdžių, kaip tai padaryti. Labai džiaugiamės, kad šiemet prie programos prisijungia tiek dar mokykloje besimokantys jaunuoliai, tiek vyresni, daugiau profesinės patirties sukaupę, žmonės. Tai, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje nori pradėti savo verslą ir kurti pokyčius aplinkoje, kurioje gyvena, mums signalizuoja, kad ši programa reikalinga“, – sako Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko vadovė ir programos organizatorė Laima Kaušpadienė.

Padės patyrę mentoriai ir ekspertai

Programos dalyviai dirbs komandomis, savo verslo idėjas jie vystys du mėnesius. Kaip ir pernai, per tą laiką bus surengtos 5-ios mokymų sesijos, kurias ves savo sričių ekspertai. Dalyviai bus supažindinami su verslo pagrindais bei svarbiausiais žingsniais, kuriuos turi atlikti būsimi sėkmingi startuoliai. Komandų lauks ne tik lektorių patarimai, bet ir praktinės užduotys, kurios padės dalyviams išmokti identifikuoti tikslinę rinką, apskaičiuoti pagrindinius finansinius rodiklius.

„Džiaugiuosi, šiemet turėdamas galimybę būti „Futurepreneurs“ ambasadoriumi ir paskatinti visus norinčius dalyvauti programoje bei prisidėti prie geresnės ir tvaresnės aplinkos kūrimo. Kaip buvęs programos dalyvis, galiu pasakyti, kad programos metu įgijau daug naudingų žinių, kurios padėjo mano tolimesniame tvaraus verslo kelyje, kuriam dabar vadovauju. O šiemet, visiems linkiu neprarasti galimybės įgyvendinti savo svajonę ir registruotis tarptautinėje tvaraus verslo pre-akseleravimo programoje“, – savo įžvalgomis dalinasi Julius Denafas, „Soli Tek R&D“ įmonės vadovas, prieš dvejus metus dalyvavęs „Futurepreneurs“ programoje.

Tarp mokymų sesijų dalyviai turės galimybę semtis žinių iš plataus mentorių tinklo. Jie padės įsigilinti į konkretaus verslo specifiką, patars, kurią kryptį reikėtų rinktis ar kuo labiau pasidomėti.

„Turime subūrę daugiau nei dvidešimties savo srityse didelę patirtį turinčių mentorių komandą. Mentoriai padės dalyviams nepasiklysti tarp daugybės pasirinkimų, pasidalins savo sukaupta patirtimi ir patarimais – tai padės lengviau ir greičiau rasti atsakymus į rūpimus klausimus“, – teigia L. Kaušpadienė.

Grįžta užsienio lietuviai

Norą dalyvauti Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko organizuojamoje programoje jau išreiškė apie pusantro šimto dalyvių. Visi norintys, registruotis gali iki pat programos pradžios –vasario 13 d.

Daugiausia užsiregistravusiųjų – vilniečiai, tačiau nemažą dalį sudaro ir dalyviai iš Kauno bei kitų Lietuvos miestų. Susidomėjimo sulaukta ir iš šiuo metu Lietuvoje gyvenančių užsieniečių, ir iš užsienyje gyvenančių lietuvių, norinčių patekti į programą ir pasirengusių dėl to specialiai grįžti į Lietuvą.

Laimėtojų laukia prizai

„Futurepreneurs“ dalyviai programos pabaigoje savo idėjas pristatys komisijai ir varžysis dėl prizų. Geriausiai pasirodžiusi komanda bus apdovanota pagrindiniu prizu – 1000 Eur. Komandos taip pat pretenduos į papildomus rėmėjų įsteigtus apdovanojimus.

Tvariausios idėjos autoriai galės tris mėnesius dirbti Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko bendradarbystės erdvėje „Work‘inn“. Rizikos kapitalo fondas „Contrarian Ventures“ geriausią sumanaus mobilumo („Smart mobility“) idėją apdovanos intensyviais vienos dienos trukmės mokymais, kurie padės pasiruošti pritraukti investicijų, o rizikos kapitalo fondas „Katalista Ventures“ daugiausia potencialo turinčiai komandai suteiks galimybę be papildomos atrankos patekti į verslo akseleravimo programą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.