„TAVO KELIAS 2014“: VIETA STUDENTUI IR ĮMONEI SUSITIKTI (#)

Rūta Varneckaitė prieš 6 metus Šį straipsnį perskaityti užtruks: 2 min. 1 s.
Greta Šiaučiūnaitė - renginio „Tavo kelias 2014“ organizatorė, AIESEC jaunimo tinklo atstovė. Asmeninio albumo nuotr.
2014 m. lapkričio 13 d. septintus metus iš eilės tarptautinis jaunimo tinklas AIESEC organizuoja paskutinių kursų studentų ir geriausių Lietuvoje įmonių susitikimą. Tai unikalus renginys, sudarantis galimybių būsimiems jauniesiems specialistams atlikti profesinę praktiką pasirinktoje įmonėje. Savo ruožtu bendrovėms, turinčioms tikslą išsirinkti gabius ir motyvuotus praktikantus, renginys „Tavo kelias“ tampa puikia proga per vieną dieną atlikti kokybišką pretendentų atranką. Susidomėjusi, kaip vyksta praktikantų atranka, kodėl tiek daug studentų noriai dalyvauja renginyje, nusprendžiau pakalbinti renginio „Tavo kelias 2014“ organizatorę, AIESEC jaunimo tinklo atstovę Gretą Šiaučiūnaitę. Viena iš šiais metais praktikos vietas siūlančių įmonių yra „Lietuvos draudimas“, tad kalbinu ir bendrovės personalo departamento vadovę Virginiją Mikutaitę bei teiraujuosi, kokiais kriterijais vadovaujasi darbdaviai priimdami praktikantus. Kuo profesinė praktika tikslinga įmonei ir studentui?

Kaip kalną atvesti pas Mohamedą?


„Deja, tikrovėje dažnai pasitaiko, kad studentai privalomosios praktikos metu neturi galimybės pažinti atitinkamos specialybės, nes jiems tenka darbų, kuriems nereikia intelektualinio indėlio, pavyzdžiui, dokumentų kopijavimas. Studentas, dirbdamas neatlygintinai, turėtų gauti apčiuopiamą naudą“, – pabrėžia renginio organizatorė G. Šiaučiūnaitė. Dėl šios priežasties renginyje „Tavo kelias“ dalyvaujančioms įmonėms, siūlančioms praktikos vietas, keliami išties aukšti standartai. Pastaroji turi trumpai pristatyti savo veiklą, išsakyti įmonės vertybines nuostatas, aptarti lūkesčius praktikantams. „Siekiame, kad pretendentas įmonę rinktųsi ne pagal nuogirdas, o įsigilintų į tikrąją jos darbo kultūrą ir atsakytų sau, ar tai dera su jo tikslais“, – pašnekovė pabrėžia, kaip svarbu įmonei tinkamai save reprezentuoti ir sulaukti gabių praktikantų.

Susirask mėgstamą darbą ir tau niekada nereikės dirbti.
V. Mikutaitė

Parduoti save

Nors renginys trunka tik vieną dieną, studentai registruojasi kur kas anksčiau ir AIESEC organizacijos darbuotojai iš jų atrenka tik labiausiai motyvuotus. Ką reiškia motyvuotas praktikantas? G. Šiaučiūnaitė pabrėžia, kad studentas iš anksto turi pasirinkti tris įmones, su kuriomis norėtų turėti trumpąjį interviu, o jo studijuojamas dalykas turi atitikti įmonės iškeltus lūkesčius. AIESEC organizacija atrinktiems studentams prieš renginį rekomenduoja dalyvauti trijų paskaitų cikle. Jo metu studentai mokomi tinkamai parengti gyvenimo aprašymą, kokybiškai pasiruošti darbo pokalbiui bei užmegzti kontaktus su įmonių atstovais. „Praėjusių metų renginiai atskleidė, kad dalis pretendentų yra menkai susipažinę su jų karjerai tokia reikšminga informacija. Siekiame, kad praktikos vietas siūlančioms įmonėms studentai gebėtų kuo geriau prisistatyti ir sulauktų to pasiūlymo, kuris juos domina“, – pagrindinį renginio „Tavo kelias“ tikslą pabrėžia G. Šiaučiūnaitė. Dalyvavimas tokiame renginyje – tai rimta repeticija tolesniame būsimo specialisto profesiniame kelyje. „Juk praktika dažnam studentui tampa ne tik paskata studijuoti, apsispręsti dėl specializacijos, bet ir galimybe pasilikti toliau dirbti įmonėje“, – įsitikinusi pašnekovė.

Kandidatas turi žinoti

Praktikos vietas siūlančios, jau tris kartus geriausiu darbdaviu (pagal „Aon Hewitt“ pasaulinę metodiką) pripažintos bendrovės „Lietuvos draudimas“ atstovės V. Mikutaitės teigimu, studento tinkamumą praktikai galima įvertinti trimis aspektais:

1. Praktikanto pozicijos galimybė padėti įgyti reikiamų įgūdžių, atsižvelgiant į jo studijų kryptį.
2. Pretendento asmeninė motyvacija bei gebėjimas ją pagrįsti aiškiais tikslais, išsikeltais laikotarpiui, kuriuo dirbama įmonėje.
3. Studento asmeninių savybių bei požiūrio į darbą suderinamumas su organizacijos vertybėmis.

Pasak V. Mikutaitės, labai rekomenduojama prieš kandidatuojant pasidomėti įmonės veikla ir apsispręsti, kokios patirties norite. Personalo departamento vadovė nurodo, jog svarbiausia darbo pokalbyje ne save girti, o nuoširdžiai bei atvirai bendrauti. „Kadangi dar neturite sukaupęs reikiamų žinių bei įgūdžių, ar būsite pasirinktas siūlomoms pareigoms užimti, lems jūsų tvirtas noras bei ryžtas tapti mūsų komandos dalimi“, – pagrindinį kandidatų pasirinkimo kriterijų atskleidžia V. Mikutaitė. Bendrovės „Lietuvos draudimas“ atstovė skatina būsimus praktikantus suvokti, jog atlikdami praktiką prisiima rimtus įsipareigojimus organizacijai ir tik nuo jų priklauso, kaip su tuo susitvarkys: „Jei studentas per darbo laiką įmonėje įgis reikiamų įgūdžių bei sugebės įrodyti, kad geba kokybiškai atlikti patikėtas užduotis, jam gali atsirasti galimybių tapti įmonės darbuotoju.“

V. Mikutaitė siūlo vadovautis paprastu patarimu: „Susirask mėgstamą darbą ir tau niekada nereikės dirbti.“ 

blog comments powered by Disqus
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai