...

Kaip greitai atsigauti nuo įtemptos dienos?

Verslas

2016.08.05

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , .

Kaip greitai atsigauti nuo įtemptos dienos?

Protinį darbą atliekantys žmonės turėtų skirti daugiau dėmesio emocinei būklei ir fiziniam aktyvumui. flickr.com

Dienos vaizdams sukantis tarsi kaleidoskope vakare norisi nuo visko pabėgti ir bent trumpam atsipūsti. Savaitgalis dar toli, o jūs norite atsipalaiduoti, tam skirdami ne daugiau kaip pusvalandį? Misija – įmanoma. Visų pirma reikėtų laikytis taisyklės, kad protinį darbą atliekantys žmonės turėtų skirti daugiau dėmesio emocinei būklei ir fiziniam aktyvumui. Na, o užsiimantys intensyvesniu ar daug judėti reikalaujančiu darbu pailsėti ir atsipalaiduoti turėtų pasyvesne, protinį aktyvumą skatinančia veikla.

Anot psichologės Aistės Žiemytės, vienintelės biofeedback (liet. progresyvios jogos Vakarų technologijomis) specialistės Lietuvoje, žmonės yra susipažinę ir įvaldę tik minimalų efektyvių atsipalaidavimo būdų kiekį. Dažniausiai norint pailsėti ir atitrūkti nuo dienos rūpesčių klausomasi muzikos, einama pasivaikščioti ar sportuojama.

Jeigu minėti metodai jums yra priimtini ir padeda pailsėti, tuomet puiku. Tačiau yra ir daugiau atsipalaidavimo būdų, pavyzdžiui, meditacija, masažas (ar savimasažas), vandens procedūros, kvapų, šokio, judesio, piešimo terapijos, skaitymas, mėgstamas hobis, tarkime, siuvinėjimas ar žvejyba, gėlių darželio formavimas ar net saldus popiečio miegas. Svarbu išsirinkti tinkamą būdą. Na, o dabar kelis jų aptarkime plačiau.

Meditacija

Jos metu visiškai atsiribojama nuo pasaulio ir pasineriama į save, stengiamasi negalvoti apie nieką, kas vyksta aplinkui. Meditacijos tikslas – atsipalaidavimas, susikaupimas, dvasinė sveikata. Medituojant pasiekiama vadinamoji relaksacinio dėmesingumo būsena, kuriai būdingas pakitęs smegenų biosrovių dažnis. Meditacija yra suprantama skirtingai, o kartais netgi išskirtinai individualiai. Medituoti galima netgi meldžiantis, susitelkiant ar darant tam tikras jogos asanas ir panašiai. Dažnai viso proceso metu naudojamos ritmingos melodijos, giesmės, psalmės, gamtos garsai. Atverkite kambario langą, užsidekite kvapniąją žvakę, paleiskite švelnią muziką ir pabandykite atsiriboti nuo pasaulio – tiek tikrai galite padaryti dėl savęs. O ir laiko daug neužims…

Masažas ir savimažas

Tai seniai išbandyta priemonė, kuri gerina sveikatą, grąžina darbingumą, fizines ir psichines jėgas. Yra įvairių masažo rūšių: aktyvinamieji, raminamieji, ajurvediniai, gydomieji ir panašiai. Žinoma, geriausia kreiptis į specialistą, tačiau neturint tokios galimybės galima užsiimti savimasažu.

Kaip žinoma, daugiausia masažo taškų yra mūsų pėdose ir delnuose. Patrynę rankas, kol jos sušils, turėtumėte pajusti energijos antplūdį, na, o lengvai spustelėjus riešo centrą (tarp raiščių) turėtų pagerėti bendra savijauta. Galite artimo žmogaus paprašyti jus tiesiog paglostinėti (galbūt tai sužadins norą pasidomėti ir pasimokyti masažo subtilybių patiems). Dažnai labai atpalaiduoja galvos masažas. Jį galite atlikti paprasčiausiu šepečiu arba atkartoti galvos trinkimo judesius.

Vandens procedūros

Jų poveikis žmogaus organizmui yra įvairiapusis ir sudėtingas. Šaltas vanduo gerina smegenų veiklą, didina žvalumą, darbingumą, malšina skausmą, ramina nervus. Šiltas (karštas vanduo) atpalaiduoja, ramina, padeda užmigti. Taigi norint atgauti jėgas puikiai tiks kontrastinis dušas (10 sekundžių karšto, po to šalto vandens srovės; kartoti tris kartus), norint atsipalaiduoti – šilta vonia (ne ilgiau kaip 15–20 minučių), kurios procedūrą galite paįvairinti aromaterapinėmis žvakėmis, jūros druska, eteriniais aliejais. Žinoma, dar yra įvairių gydomųjų vandens procedūrų, kurias atlieka profesionalai SPA centruose, sanatorijose ar gydymo centruose.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.