INVESTUOTOJAMS LIETUVOS STARTUOLIAI PATRAUKLŪS (#)

Kristina Augustinaitė prieš metus Šį straipsnį perskaityti užtruks: 58 s.
Marvin Liao. Asmeninio albumo nuotr.
Vis daugiau lietuviškų startuolių plečia savo veiklą globaliu mastu ir sulaukia išskirtinio dėmesio iš pasaulinio lygio investuotojų. Apie tai, kuo mūsų šalies startuoliai yra patrauklūs užsienio investuotojams ir kaip startuoliams pritraukti solidžių investicijų iš užsienio, aptarėme su žymiu investuotoju į ankstyvosios stadijos startuolius, „Micro Venture Capital Fund 500 Startups“ partneriu Marvinu Liao.

Mažos šalies pranašumai

Garsusis investuotojas įsitikinęs, kad Lietuvoje yra apstu talentingų žmonių ir stiprų pamatą bei techninę bazę turinčių perspektyvių startuolių. „Dauguma žmonių laisvai kalba anglų kalba, o dėl nedidelio šalies dydžio startuoliai norom nenorom yra priversti mąstyti plačiau ir veikti globaliai“, – atkreipė dėmesį investuotojas. Visa tai lemia, kad Lietuvos startuolius vis dažniau pastebi užsienio investuotojai. „Didesniems proveržiams reikia laiko, tačiau esu įsitikinęs, kad anksčiau ar vėliau vis daugiau lietuviškų startuolių taps žinomi pasauliniu lygiu“, – sakė M. Liao.

Ne viskas idealu

Pasak pašnekovo, tai, kad šalis yra maža, gali būti vertinama ir kaip stiprybės šaltinis, ir kaip trūkumas. „Lietuva garsėja puikiais profesionalais technologijų srityje, tačiau komercinės produktų ar paslaugų realizavimo galimybės, tokios kaip pardavimai ir rinkodara, vis dar turi nemažai spragų, kurias reikia skubiai tvarkyti“, – sakė „Micro Venture Capital Fund 500 Startups“ partneris.

Esminiams pokyčiams reikia laiko

Pasak investuotojo, palaikymas, gaunamas iš valdžios institucijų, ir startuoliams aktualūs įstatymai Lietuvoje yra gana palankūs, tad šalies teisinę bazę startuolių atžvilgiu galima vertinti teigiamai. Tačiau M. Liao pabrėžė, kad reikia laiko stabiliai ir brandžiai startuolių ekosistemai susiformuoti. „Juk Silicio slėnis jau gyvuoja daugiau nei 50 metų, o Izraelio ir Kinijos technologiniams verslams – per 20 metų“, – atkreipė dėmesį garsusis investuotojas.
 
Linki mažiau kuklintis

Apžvelgdamas ateities perspektyvas M. Liao Lietuvos startuoliams patarė labiau rūpintis pardavimų ir rinkodaros pajėgumų skatinimu ir jau pačioje verslo pradžioje galvoti apie verslo augimo strategijas. „Nebūkite tokie kuklūs“, – jaunų verslų kūrėjams patarė „Micro Venture Capital Fund 500 Startups“ partneris.

blog comments powered by Disqus
© 2011 - 2018 BZN start. Visos teisės saugomos. prenumerata reklama kontaktai