...

Dėl etiketo nesilaikymo socialiniuose tinkluose galite prarasti pajamas

Verslas

2012.07.19

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: .

Dėl etiketo nesilaikymo socialiniuose tinkluose galite prarasti pajamas

Nepamirškite nerašyto etiketo (pavyzdžiui, nesiųsti brukalų, nesikeikti ir pan.). bzn start fotomontažas

„LinkedIn“ yra vienas tų socialinių tinklų, kuriuose net ir mažiausios klaidos gali tapti pagaliu ratuose, judant įsidarbinimo, karjeros bei didesnių pajamų link. Taigi šį kartą aptarsime dažniausiai pasitaikančias etiketo klaidas, kurios erzina sąmoningus socialinių tinklų vartotojus.

Nenaudokite automatiškai generuojamų žinučių (angl. templates)

Nesvarbu, ar tai būtų kolegos pasveikinimas gavus naują darbo vietą, ar kvietimas prisidėti prie draugų paskyros, nenaudokite automatiškai sugeneruotų žinučių šablonų. Pasistenkite bent minimaliai individualizuoti žinutę, na, o jeigu šiandien neturite laiko ar esate pervargęs, atidėkite tai kitai dienai. Žinutės personalizavimas neatims daug laiko, pavyzdžiui, jeigu siunčiate kvietimą prisijungti, šabloną (angl. I’d like to add you to my professional network on LinkedIn, liet. Norėčiau jus pakviesti prisijungti prie savo profesinio tinklo/ paskyros socialiniame tinkle „LinkedIn“) paįvairinkite kontekstine informacija. Tarkime, jeigu su asmeniu susipažinote konferencijoje, parašykite konferencijos pavadinimą, datą ar bent sakiniu apibūdinkite savo interesus.

Nuolatinis šablonų naudojimas jums tikrai nesuteiks pridėtinės vertės, be to, tai bus jūsų tingumo, raštingumo bei kūrybingumo stokos ženklas. Užsiregistravote į didžiausią profesinį tinklą, taigi pademonstruokite bendravimo įgūdžius.

Skirtingi socialiniai tiklai – atitinkamas leksikonas

Atsiradus įvairiems įrankiams, įgalinantiems vartotojus atnaujinti visus savo profilius skirtinguose socialiniuose tinkluose tuo pat metu, išprendė vienas problemas (pavyzdžiui, laiko taupymo), tačiau sukūrė ir naujų (pavyzdžiui, leksikono). Kaip lazda turi du galus, taip ir mes prieš atnaujindami statusą turime gerai pamąstyti, kokiai auditorijai žinutė bus skirta. Juk pritarsite, kad, tarkime, „Facebook“, kur dauguma jūsų draugai ir giminės, gavę naują darbą emocijas reikšite daug laisviau. Pavyzdžiui, taip: „Kaip faina!!! Mane prieme!  Chebra, eisim shvente shvest XD.“ Na, o jeigu automatiškai tokia žinutė pasirodys „LinkedIn“, kažin ar sužavėsite darbdavį…

Nekvieskite į savo ratą nepažįstamųjų

Visų pirma tai draudžia „LinkedIn“ taisyklės. Šis tinklas skirtas susirasti ir bendrauti su tais žmonėmis, kuriuos pažįsti arba neseniai susipažinai. Antra, jūsų vertė nepakils savo paskyroje turint begalę kontaktų, nes tai atrodo nerimtai (priimu bet ką) ir nemotyvuotai (nesugebu atsirinkti arba neturiu prioritetų). Tai palikite neformaliam bendravimui – laisvalaikiui praleisti ar pažintims skirtuose tinkluose.

Rodos, šios taisyklės paprastos, o ir jų laikytis nesudėtinga, tačiau ne visi geba tai padaryti. Norėdami padidinti įsidarbinimo galimybes reguliariai atnaujinkite savo profesinę informaciją. Taip pat nepamirškite nerašyto tinklo etiketo (pavyzdžiui, nesiųsti brukalų, nesikeikti ir pan.).

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.