...

Vien tik noro muzikos renginių verslui neužtenka

Verslas

2015.08.28

Autorius: Julija Kurilaitė

Temos: , .

Vien tik noro muzikos renginių verslui neužtenka

Vienas pagrindinių šiuolaikinio roko ir alternatyviosios muzikos festivalio „Devilstone Open Air“ organizatorius - Vaidas Voronavičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Kiekvieną vasaros savaitgalį Lietuvoje vyksta bent keli muzikos festivaliai ir daugeliui žmonių tai yra neatsiejamas šiltojo sezono atributas. Iš Kėdainių kilęs, nuo pat studijų laikų renginių organizavimo srityje dirbantis įmonės „Alt Events“ direktorius ir vienas pagrindinių 2015 m. liepos 16–19 d. vykusio šiuolaikinio roko ir alternatyviosios muzikos festivalio „Devilstone Open Air“ organizatorius Vaidas Voronavičius (33) įsitikinęs: „Muzikos festivalis yra verslo forma, kurios sėkmingai plėtrai neužtenka vien noro – reikia daug mąstyti ir dar tiek pat dirbti.“

Festivalio idėja gimė studijų metais

V. Voronavičius baigė filosofiją Šiaulių universitete, vėliau studijavo kultūros vadybą Vilniaus dailės akademijoje. Kaip pats prisipažįsta, jo profesinis kelias buvo ilgas ir sudėtingas. „Teko dirbti verslo renginių srityje („Concept Events & Media“) projektu vadovu, grožio pramonėje („Kristiana“) rinkodaros vadybininku, viešojo maitinimo srityje („Delano“ / „CanCan“) rinkodaros vadovu“, – vardija pašnekovas. Dar studijuodamas universitete jis įsijungė į aktyvią veiklą, organizuodavo įvairius tradicinius studentiškus ir konceptualius renginius bei pirmuosius festivalius. „Būtent tuo metu supratau, kad sugebu burti žmones, plėtoti projektus ir įgyvendinti idėjas“, – atskleidžia pašnekovas.

„Reikia turėti galvą ant pečių ir priimti teisingus sprendimus, kurie paremti skaičiais ir faktais, o ne nuojauta ar intuicija. Tu gali viską padaryti iki renginio, bet jo metu perdegti ir nesusitvarkyti su užgulusia atsakomybe.“

V. Voronavičius

„Devilstone Open Air“ organizatorius dabar su šypsena prisimena pirmąjį festivalį: „Tai buvo panašiau į klasės draugų susitikimą.“ Jį organizavo keturių žmonių komanda, pasitelkusi savo draugus, bičiulius, savanorius ir tik vėliau komanda kasmet vis augo. „Pirmasis festivalis buvo organizuojamas beveik be jokios patirties, – pripažįsta jis ir priduria: – Todėl nieko keista, kad pradžia buvo nuostolinga, tačiau mes nenuleidome rankų. Buvome maži, jauni, bet drąsūs ir pasitikintys savimi.“

Festivalio vieta – Anykščių Dainuvos slėnis – buvo pasirinkta anksčiau net už paties festivalio koncepciją. „Viskas vyko natūraliai. Norėjome, kad renginys sietųsi su vietos kontekstu, tad pavadinimas „Velnio akmuo“ yra įkvėptas vietos legendos apie velnio neštą ir pamestą akmenį“, – pasakoja V. Voronavičius.

Organizatorius prisimena, kad didžiausi sunkumai, su kuriais teko susidurti, tai finansinės paramos pritraukimas ir vietinės bendruomenės pasipriešinimas dėl konflikto su Anykščių dvasininkais, kurie po vieno festivalio kreipėsi į Teisingumo ministeriją dėl tikinčiųjų jausmų įžeidimo ir katalikų bendruomenės diskreditavimo. „Laimei, viskas išsisprendė ir jokių konfliktų nebeliko. Pasirodo, velnias nėra toks juodas, kokį jį piešia“, – šypsosi pašnekovas.

Sėkmingo renginio receptas

V. Voronavičius prisipažįsta: „Organizuodami festivalį, įsivažiavome tik po penkerių metų, kai atsirado stabilumas ir susiformavo lojali lankytojų auditorija.“ Suorganizuoti tokio masto renginį, į kurį susirenka ne vienas ir ne du tūkstančiai žmonių, visiems pasiūlyti įdomią programą ir pramogų nėra lengva, todėl pasiruošimas prasideda maždaug prieš pusmetį.

Pašnekovo teigimu, didžiausias iššūkis organizuojant festivalį buvo kainodara ir biudžeto valdymas. „Pirmuosius dvejus metus akivaizdžiai su tuo nesusitvarkėme, tačiau vėliau išmokome, – šypsosi jis ir kiek vėliau priduria: – Aš apskritai niekada nesureikšminau turimos patirties ir manau, kad svarbiausia yra tiesiog tavo protas.“

Sėkmingas festivalis neįsivaizduojamas be aktualių ir žinomų grupių pasirodymų, todėl paklaustas, ar sunku buvo pritraukti norimus atlikėjus, V. Voronavičius atsako aiškiai ir paprastai: „Mūsų komandos branduolys domėjosi ta muzika, į kurią ir buvo orientuotas festivalis, tad žinojome, ką norime kviesti, tačiau ne visada žinojome kaip. Išmokome tik po kelerių metų.“

Kūrybiškumas ir tinkama komanda

Kalbėdamas apie festivalių organizavimą, V. Voronavičius teigia: „Reikia turėti galvą ant pečių ir priimti teisingus sprendimus, kurie paremti skaičiais ir faktais, o ne nuojauta ar intuicija. Tu gali viską padaryti iki renginio, bet jo metu perdegti ir nesusitvarkyti su užgulusia atsakomybe.“

Pašnekovas neišskiria akivaizdžių asmeninių klaidų ar pamokų, susijusių su festivalio organizavimu. „Jos visos standartinės. Svarbiausia – turėti gerą komandą, nes be jos gero festivalio nepadarysi. Reikia puikiai suprasti rinką, kurioje bandysi žaisti“, – apibendrina jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.