...

„Mobile Worker“ įkūrėja: „Chaosas gyvenime verslui sėkmės neatneš“

Verslas

2016.01.03

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

„Mobile Worker“ įkūrėja: „Chaosas gyvenime verslui sėkmės neatneš“

Ramunė Jančauskaitė-Augutė Evaldo Šteinbergo nuotr.

„Nenustoti šypsotis reikia net ir tuomet, kai būna sunku“, – sako šiaulietė Ramunė Jančauskaitė-Augutė (33), jau beveik trejus metus turinti informacinių technologijų sprendimų verslą. Buvusi kruopšti Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinė, vėliau nesekusi daugumos pėdomis studijuoti Vilniuje, pasirinko Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą. Jau tada ji versliai žvelgė į gyvenimą ir pirmuosius pinigus gyvenimui užsidirbo iš renginių fotografijos bei anglų kalbos mokymo. „Visuomet turėjau daugybę tikslų ir siekiau surasti tą veiklą, kuri teiktų džiaugsmo. Ir man pavyko, nes dabar einu į darbą su šypsena, net jei mintyse begalė rūpesčių“, – aibę skirtingo pobūdžio darbų išbandžiusi verslininkė džiaugiasi, kad tikslo turėjimas buvo variklis, leidęs greitai keisti veiklas ir pagaliau rasti savąją.

Iš karto į Norvegijos rinką!

„Pirmieji darbai prasidėjo dar paauglystėje: teko surinkinėti televizorių schemas, padirbėti Anglijos ūkiuose, kur patirties buvo net iki ašarų. Ankstyva monotoniško ir sunkaus darbo patirtis padėjo suprasti, kad visai ne tokio gyvenimo noriu. Todėl, vos įstojusi į universitetą, tuo pat metu ir studijavau, ir dirbau, kad įgyčiau patirties. Darbinė patirtis tęsėsi pardavimo, rinkodaros, verslo konsultacijų ir vadovavimo srityse. Pastaroji man buvo mieliausia, tai ir paskatino ieškoti galimybių atsiskleisti verslo srityje“, – pasakoja R. Jančauskaitė-Augutė. Netikėta pažintis Lietuvoje su Norvegijos įmonės vadovu, kuriančiu apskaitos sprendimus įmonėms, paskatino pašnekovę įkurti UAB „Mobile Worker“.

„Mobile Worker“

„Lemtingas pažįstamas pasidalijo mintimis apie tai, su kokiomis laiko apskaitos problemomis dažnai susiduria Norvegijos įmonės. Aš pateikiau idėjų, kaip panašias problemas galima būtų išspręsti, ir pasiūliau suburti komandą Lietuvoje. Veiklą pradėjome 2012 m. ir sukūrėme „Mobile Worker“ – „Android“ įrenginiams skirtą laiko registravimo programėlę. Mūsų plėtojamas projektas patraukė užsienio investuotojų dėmesį ir gavome 500 tūkst. eurų verslo plėtrai. Jau pristatytas galutinis sprendimas, padedantis mobiliems darbuotojams surinkti laiko, išlaidų duomenis, dokumentus ir perduoti į interneto programėlę, skirtą darbų vadovams bei administratoriams. Pagrindiniai klientai, naudojantys mūsų sprendimus, yra iš JAV, Norvegijos, Vokietijos bei kitų Europos šalių“, – atskleidžia moteris.

Šiuo metu UAB „Mobile Worker“ plečiasi ir kuria kitas mobilių darbuotojų valdymo sistemas, skirtas paslaugų įmonėms. Komandoje dirba aštuoni žmonės, į kuriuos, verslininkės nuomone, svarbiausia investuoti.

Mažiau kalbėti, daugiau daryti

„Pradedant verslą, verta prisiminti posakį, kad Roma nebuvo pastatyta per vieną dieną. Reikia daug užsispyrimo ir supratimo, kad tik konkretūs bei nuoseklūs veiksmai atveda prie tikslo“, – R. Jančauskaitė-Augutė pataria mažiau kalbėti, o daugiau daryti. Moteris sako: „Pradžia – išmintingas savo gyvenimo valdymas, o tada įmanoma valdyti ir verslą. Jei chaosas vyrauja gyvenime, taip bus ir versle.“

Verslininkė džiaugiasi, atradusi Tomo Kaulinsko sukurtą laiko planavimo metodiką „Da Vinči“, leidžiančią nuosekliai derinti darbą su asmeniniu gyvenimu. Bendrovės įkūrėja pabrėžia, kad svarbu ne tik lyg bitei plušėti prie darbų, bet ir bendrauti, plėsti pažįstamų būrį ir nepraleisti progų, kurias dovanoja gyvenimas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.