...

Nuo ko pradėti, norint atsidaryti dėvėtų rūbų parduotuvę? Kokių reikia leidimų, vykdyti šią veiklą?

Žinių bazė

2012.12.17

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-12-17 11:45

Dėvėtų drabužių verslo pradžia beveik niekuo nesiskiria nuo bet kokio kito verslo pradžios. Pirmiausia, būsimajam verslininkui reikėtų apsispręsti, kokiu būdu...

Publikavimo data: 2012-12-17 11:45

Dėvėtų drabužių verslo pradžia beveik niekuo nesiskiria nuo bet kokio kito verslo pradžios. Pirmiausia, būsimajam verslininkui reikėtų apsispręsti, kokiu būdu vykdyti šį verslą, t.y., ar verslą vykdyti asmeniškai, ar šiam tikslui įsteigti juridinį asmenį. Priimant šį svarbų sprendimą reikėtų įvertinti keletą svarbių dalykų: kiek būsimasis verslininkas yra sutaupęs lėšų, ketinamų investuoti į verslą, ar verslui reikalingos patalpos, ar prekybą vykdys elektroniniu būdu (internetu), taikomus mokesčius, galimybę apsaugoti verslininko asmeninį turtą nuo galimų verslo rizikų ir pan. 

Nusprendus imtis individualaus verslo, prekiauti dėvėtais drabužiais būtų galima pagal individualios veiklos pažymą (prekyba pagal verslo liudijimą galima tik turgavietėse ar nuo laikinųjų prekybos įrenginių). Apsisprendus veiklą vykdyti per juridinį asmenį, reikėtų nutarti dėl tinkamiausios tokio juridinio asmens teisinės formos (individualios įmonės, mažosios bendrijos ar uždarosios akcinės bendrovės). Siekdami ribotos atsakomybės (kai juridinio asmens dalyvis atsako už juridinio asmens prievoles tik savo įnašo į kapitalą dydžiu) ir taupydami steigimo bei veiklos kaštus, verslininkai dažniausiai renkasi mažosios bendrijos teisinę formą. Jei turite galimybių suformuoti ne mažesnį kaip 10 000 litų įstatinį kapitalą, galite rinktis uždarosios akcinės bendrovės formą.

Lietuvos Respublikos  teisės aktai nenumato, kad prekybai dėvėtais drabužiais ar avalyne reikalinga licencija, taip pat nėra priimta jokių higienos normų, kurios nustatytų specialius reikalavimus tokiai veiklai. Parduodami drabužiai ir avalynė turi būti švarūs ir apdoroti, kad būtų nekenksmingi ir saugūs vartotojams. Siūlomų dėvėtų drabužių ar avalynės etiketėse turi būti nurodyta prekės kaina. Be to, pardavėjai privalo informuoti pirkėjus, kad prieš naudojant įsigytus dėvėtus drabužius ir avalynę, būtina išvalyti dezinfekavimo priemonių likučius (išskalbti, išvalyti cheminiu ar kitu būdu). Pažymėtina, kad draudžiama prekiauti apatiniu trikotažu kūdikiams ir vaikams iki 3 metų (iki 56 dydžio), dėvėta vaikiška avalyne ir dėvėtais minkštais žaislais.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.